Pokoje hotelowe. Jak dodać wnętrzom niepowtarzalnego uroku?

2017-07-12, 17:04:07

Najnowsze trendy wnętrzarskie zaglądają nie tylko do mieszkań i domów. Wkraczają także do pokoi w hotelach i apartamentach. Jak je wykorzystać, by aranżacje były nie tylko modne, ale też przyjazne dla gości? Sposobem na oryginalną aranżację może być biokominek lub kominek.

Trendy 2017 sprawiają, że wnętrza nabierają powagi. Pastele odchodzą do lamusa, zastępują je ciemniejsze i bardziej zdecydowane kolory. Wyraziste, geometryczne kształty pojawiają się nie tylko na materiałach, ale też ścianach i podłogach. Odwołania do natury widoczne są niemal na każdym kroku. Poniżej prezentujemy te spośród nowych trendów, które zasługują na szczególną uwagę branży hotelarskiej, dzięki swojemu ponadczasowemu i uniwersalnemu charakterowi. ##
 
Żywiołowe płomienie

(fot. kratki.pl)

- Coraz modniej
sze stają się biokominki, które nie tylko dodają hotelowym pokojom przytulnego klimatu, ale także pozwalają na bezpieczną i relaksującą obserwację żywiołu, jakim jest ogień. – zauważa Patrycja Sobień z firmy Kratki.pl. - Podczas gdy w pokojach najlepiej sprawdzą się niewielkie urządzenia, tak większe wolnostojące biokominki mogą witać gości przy recepcji lub podkreślać luksusowy wygląd sali bankietowej, restauracji czy tarasu. – dodaje ekspert.

Surowe materiały


(fot. kratki.pl)

J
ednym z najpopularniejszych trendów, który króluje w nowoczesnych wnętrzach jest beton dekoracyjny. Na ścianie, na podłodze, w salonie, w łazience i w kuchni – płyty betonowe doskonale sprawdzają się jako nowatorskie materiały wykończeniowe. Zastosowanie ich podkreśli modny, loftowy charakter pomieszczeń. Wszystko dzięki zimnej kolorystyce – szarość dominuje w trendach aranżacyjnych od kilku dobrych sezonów. Płyty betonowe nadają się nie tylko do industrialnych przestrzeni. Przez wzgląd na swoją neutralność możemy łączyć je z kolorami mniej lub bardziej intensywnymi, równie dobrze komponują się z tonami ciepłymi, jak i chłodnymi.

- Urządzając wnętrze z wykorzystaniem betonu dekoracyjnego, nie trzeba rezygnować z do
mowej atmosfery. W loftowy klimat dobrze wpiszą się kominki z trójstronnym przeszkleniem. Seria Lucy od firmy Kratki.pl doskonale nadaje się do niewielkich salonów. – mówi Patrycja Sobień. – Dzięki swoim wymiarom nie zajmują wiele miejsca, mają też odpowiednią moc grzewczą.
 
Oddech w przestrzeni

(fot. kratki.pl)

Już nie tylko kolor i grafika są narzędziem projektantów. Rozpoczęła się także zabawa ze strukturą. W łazienkach pojawiają się trójwymiarowe wzory na płytkach ceramicznych: geometryczne kształty, fale, grzbiety, zakładki. Tapety na ścianach salonów także wykorzystu
ją efekt 3D, dodatkowo łącząc kontrastujące kolory i geometryczne kształty – najpopularniejsze w tym sezonie heksagony. To pozwala na zbudowanie zdecydowanego charakteru i wizualnie większej przestrzeni. Warto zastosować te chwyty w niewielkich hotelowych łazienkach lub apartamentach łączących salon z kuchnią. Trend ten odzwierciedlenie znajduje także w różnorakich kształtach i rozmiarach biokominków, które coraz częściej stają się inspiracją dla projektantów. – W przestrzeniach hotelowych o ograniczonym metrażu idealnie sprawdzą się urządzenia portalowe jak Delta, Delta 2 oraz wiszące np. model Papa. Tego rodzaju biokominki to stylowe rozwiązanie dla osób zdecydowanych i nie bojących się niestandardowych kształtów. – podkreśla ekspert firmy Kratki.pl.

Ciepły minimalizm

(fot. kratki.pl)

Uniwersalny minimal
izm nie musi znikać z hotelowych przestrzeni. Odwołujący się do luksusu ascetyczny trend, nabiera jednak bardziej przytulnego charakteru. Stal, metale i szkło, które są typowe dla minimalistycznych aranżacji, przełamuje się obecnie skandynawską stylistyką. By ocieplić surowe wnętrze hotelowe, wystarczy dodać miękkie tkaniny o jednolitych barwach, lecz wyraźnym splocie: wełniane koce, miękkie dywany, duże poduchy.

- Uzupełnieniem
minimalistycznej aranżacji może być łączący szkło i blachę biokominek wiszący Oscar. Jest kwintesencją nowej odsłony surowego trendu wnętrzarskiego; łączy ze sobą surowość formy i ciepło migoczących płomieni. – zauważa Patrycja Sobień.

Jeśli miejsca jest więcej…

(fot. kratki.pl)

Ognia nie trzeba zamykać w
pokojowych wnętrzach. Wytrawni goście docenią płonący biokominek również w holu, na recepcji lub w restauracji. – To zazwyczaj dość duże pomieszczenia, dlatego można w nich umieścić większe modele biokominków. Jeśli wystrój jest klasyczny, dobrze sprawdzą się klasyczne portalowe modele January i November, które przypominają wsparte na kolumnach bramy. Jeśli hotel urządzony jest w stylu glamour, a goście oczekują najwyższych standardów, warto zatrzymać ich wzrok na ekskluzywnym biokominku Egzul ozdobionym kryształkami Svarovskiego.

Wewnątrz i na zewnątrz

(fot. kratki.pl)

Chłodne wieczory nie muszą zmuszać gości do rezygnowania z uroków ogrodów czy tarasów. Gazowe ogrzewacze zapewnią komfort termiczny, a także nadają przestrzeni czarującego klimatu. Dzięki nim każde przyjęcie będzie trwało do białego rana.  Największą zaletą ogrzewacza gazowego jest naturalna wizja ognia, która ucieszy każde oko. – Wśród urządzeń tego typu zdecydowanie wyróżnia się ogrzewacz gazowy PATIO – mówi ekspert z firmy Kratki.pl. – Jest nie tylko praktycznym rozwiązaniem, ale także samodzielnym elementem dekoracyjnym.


Źródło: Sfera-PR.pl – 11.07.2017
 


www.hotelinfo24.pl