Strona główna » Ciekawostki

Ciekawostki


Coraz więcej turystów zagranicznych w Polsce!

W Departamencie Turystyki Ministerstwa Sportu i Turystyki, na podstawie badań przeprowadzonych przez Główny Urząd Statystyczny w ramach trójstronnego porozumienia pomiędzy MSiT, NBP a GUS, został opracowany komunikat... więcej»

Bieszczady zauroczyły zagranicznych dziennikarzy

W imprezie, której głównym celem była promocja regionu, wystartowali dziennikarze i dziennikarki z 11 krajów. W pierwszej edycji Cycling Media World Cup Podkarpackie 2017 zwyciężył Sjors Beukeboom z Holandii.... więcej»

Nowoczesna baza kajakowa w gminie Kołbaskowo będzie gotowa w roku 2018

Położona w województwie zachodniopomorskim, gmina Kołbaskowo realizuje przedsięwzięcie, którego celem będzie między innymi stworzenie bazy obsługującej kajakowe wyprawy po kanałach Międzyodrza – donosi portal... więcej»

Promocja polskiej kultury i turystyki w Wiedniu

23 maja w Instytucie Polskim w Wiedniu obyła się prezentacja pt. „Sommerreise – auf der Spuren des polnischen Unesco-Kultur und Naturerbes”. Jest to jedno z czterech wspólnie podjętych działań... więcej»

Pierwszy Boeing 737-800 NG LOT-u wylądował w Warszawie

Pierwszy Boeing 737-800 NG wylądował na Lotnisku Chopina w Warszawie i tym samym dołączył do floty polskiego przewoźnika. Do końca czerwca LOT będzie dysponował już czterema maszynami tego typu. Boeing 737-800 NG jest... więcej»

Zasady bezpieczeństwa prezentowane w formie filmowej na pokładach samolotów

Tradycyjna prezentacja procedur bezpieczeństwa wykonywana przez załogę samolotu coraz częściej zastępowana jest oryginalnymi materiałami wideo. Linie lotnicze współpracują z popularnymi reżyserami i gwiazdami kina, aby... więcej»

Kambodża z Polski już od 1958 zł – specjalna oferta Emirates

Oferta specjalna potrwa do 16 czerwca 2017 r. i obejmuje okres podróży od 30 czerwca do 14 grudnia 2017 r. w klasie ekonomicznejEmirates przygotowały specjalną ofertę dla pasażerów z Polski, w której bilet w dwie... więcej»

Jordańscy dziennikarze zainteresowani turystyką medyczną

Turystyka medyczna to główny temat podróży prasowej dziennikarzy z Jordanii, którzy spotkali się 22 maja z przedstawicielami Polskiej Organizacji Turystycznej. W podróży biorą udział: Omar Al. Smadi - szef... więcej»

Firmy branży turystycznej wśród laureatów XIX edycji „Muflonów”

19 odsłona Plebiscytu Gospodarczego „Muflony” za nami. Finałowa Gala, w której uczestniczyła Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego Iwona Krawczyk odbyła się 12.05.2017r. w Zamku Książ. Organizatorem... więcej»

Road show na Białorusi

Zakończył się road show po czterech miastach Białorusi: Brześciu, Gomelu , Mogilievie i Mińsku realizowany w ramach współpracy grupy wyszehradzkiej. Dotychczas podobne zadanie organizowane było wyłącznie w Mińsku.... więcej»

TUIfly poleci z Poznania na Dominikanę

16 maja 2017 roku operator turystyczny TUI poinformował o uruchomieniu połączenia z lotniska w Poznaniu na Dominikanę. Bezpośrednie połączenie od TUI z Poznania będzie realizowane liniami TUIfly.Jest to wyjątkowe... więcej»

Spotkanie polskiej i izraelskiej branży turystycznej

9 maja w Tel Awiwie odbyło się spotkanie robocze polskiej i izraelskiej branży turystycznej. W spotkaniu udział wzięło około siedemdziesięciu przedstawicieli izraelskiej branży turystycznej specjalizującej się w... więcej»

Plan współpracy sektorowej na rzecz umiejętności w turystyce

Komisja Europejska ogłosiła przetarg (EASME/COSME/2017/008) na opracowanie Planu współpracy sektorowej na rzecz umiejętności w turystyce: poprawa postrzegania kariery zawodowej w sektorze turystyki.Agencja Wykonawcza... więcej»

Warmia, Mazury i Święto Alei Tervueren

Podczas spotkania w Brukseli promowano m.in. Wschodni Szlak Rowerowy Green Velo, aplikację mobilną my-guide oraz województwo warmińsko-mazurskie.W tym roku była to jubileuszowa – 120 edycja Święta Alei Terveren,... więcej»

Rozpoczęcie tegorocznej edycji konkursu Eden

16 maja rozpoczęła się kolejna edycja konkursu Eden - najlepsze europejskie destynacje turystyczne organizowanego przez Komisję Europejską a w Polsce realizowanego przez Polskę Organizację Turystyczną. Tematy... więcej»

Festiwal Wachlarz, czyli podróże, reportaż oraz technologia w przyszłości

20 i 21 maja odbędzie się Wachlarz - festiwal, który łączy podróże, reportaż, multimedia i twórczość internetową. Temat X edycji brzmi “W przyszłości”. Po raz drugi festiwal odbędzie się we... więcej»

Warmińsko-mazurskie, mazowieckie i podlaskie łączą siły

Szlak wodny Pisa-Narew jest jedyną drogą wodną łączącą Mazowsze z Krainą Wielkich Jezior Mazurskich.List intencyjny zakładający współpracę przy promowaniu tego produktu turystycznego podpisze w poniedziałek 15 maja... więcej»

„Zintegrowana sieć tras rowerowych w Małopolsce” – ruszył nowy punkt MOR

Miejsce Obsługi Rowerzystów w Glowie już działa. To jeden z wielu nowoczesnych punktów, które powstają w ramach realizowanego przez województwo projektu „Zintegrowana sieć tras rowerowych w Małopolsce”.... więcej»

4 przedsięwzięcia programu Interreg Polska-Słowacja, dofinansowane!

Komitet Monitorujący programu Interreg Polska-Słowacja zatwierdził do dofinansowania 4 przedsięwzięcia o wartości 1,3 mln euro. Dofinansowanie uzyskały 3 projekty edukacji transgranicznej oraz 1 projekt wspierający... więcej»

Emirates SkyCargo i Cargolux podpisują historyczną umowę o współpracy

Emirates SkyCargo i linie Cargolux Airlines podpisały list intencyjny w sprawie strategicznej współpracy operacyjnej w zakresie przewozów lotniczych cargo. To pierwsze w branży porozumienie tego rodzaju pomiędzy linią... więcej»

Polska podpisała umowę o współpracy w dziedzinie turystyki z Chinami

12 maja 2017 r. w Pekinie, podczas oficjalnej wizyty Pani Premier Beaty Szydło w Chinach, została podpisana Umowa między Rządem Rzeczypospolitej Polskiej a Rządem Chińskiej Republiki Ludowej o współpracy w dziedzinie... więcej»

Szlakiem Kopernikowskim z Paszportem Turystycznym

Pierwsi turyści, którzy spędzili majówkę na Warmii, mogli przemierzyć Szlak Kopernikowski z Paszportem turystycznym.Premiera Paszportu odbyła się 30 kwietnia w Lidzbarku Warmińskim podczas I Biegu im. Mikołaja... więcej»


« (1) 2 3 4 5 6 7 8 9 10 »

Przed nami Wielka Pętla Izerska 2016 ...więcej»

Polska zobacz więcej ...więcej»

Miasteczko plażowe powraca do Świnoujścia ...więcej»

Płać i korzystaj - wizerunek Polaków zagranicą ...więcej»

Działają na rzecz reaktywacji wodnego Szlaku Królewskiego ...więcej»

Polecamy również przewodniki Stayfolonger na stronach...

2017-05-24, 16:28:23 ~Agata

Bardzo dziękuję za ten artykuł. Nie ma to jak przeczytać...

2017-05-18, 15:23:01 ~Budrys

Problem występuje nie tylko z nazwami hotel, motel czy...

2017-05-03, 15:36:59 ~Mentis

Te gofry są niesamowite mają charakter i swoją tradycje. Co...

2017-04-10, 09:41:19 ~Monika

Przecież IHG sprzedało Hiltonowi budynek gdzie mieści się...

2017-03-22, 14:59:51 ~Maciekk

Koneser i pomysł na Muzeum Polskiej Wódki to naprawdę...

2017-03-20, 20:39:44 ~mlody022

Bardzo potrzebna i słuszna inicjatywa:)

2017-03-16, 20:31:48 ~Hanna Burno

No dobrze, że wstawili okna i zrobili elewację. Jakoś to...

2017-03-15, 13:17:31 ~M

lepiej póżno niż wcale-myślenie ma przyszłość!

2017-02-07, 18:07:51 ~rympał

stat4u

Copyright ©2015 Hotelinfo24.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone

O PORTALU | REGULAMIN SERWISU | REKLAMA W PORTALU  | KONTAKT

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgode na używanie cookie.  Więcej informacji