Czwartek 21 Czerwiec 2018

redakcja@hotelinfo24.pl | Reklama w serwisie

Strona główna » Aktualności hotelarskie z kraju » Erbud S.A. jednym z wykonawców Centrum Praskiego...

Aktualności hotelarskie z kraju


Erbud S.A. jednym z wykonawców Centrum Praskiego Koneser


Dodano: 2016-12-23

Drukuj

WyślijCentrum Praskie Koneser budynek D (fot. liebrecht-wood.pl)


Zadaniem firmy Erbud S.A. będzie kompleksowa rewitalizacja dwóch historycznych budynków Centrum Praskiego Koneser, objętych zaleceniami konserwatora zabytków – B (hotel Moxy Warsaw Praga) i C (budynek biurowy z częścią handlową na parterze). Firma będzie także odpowiedzialna za wykonanie konstrukcji nadziemia nowego budynku D (centrum konferencyjno-eventowe). Budynki B, C i D realizowane przez Erbud S.A. mają łączą powierzchnię 20 350 mkw.

W listopadzie 2016 Hochtief S.A. został wybrany i rozpoczął prace jako generalny wykonawca nowych budynków komercyjnych w Koneserze (F, H, O, P).Erbud S.A. jest obecny na placu budowy Konesera od października 2015 roku. Firma dotychczas wykonała trzypoziomowy parking podziemny z wjazdami od ulic Ząbkowskiej, Białostockiej i Nieporęckiej (docelowo 1000 pojazdów), a także podziemie, konstrukcję, dach i elewację budynku J (przyszłej siedziby Campus Warsaw – przestrzeni start-upów sygnowanej przez Google). Realizacja obecnie zakontraktowanych prac rozpocznie się w połowie stycznia 2017 roku, a jej zakończenie ustalono na koniec września 2017.

Centrum Praskie Koneser budynek B (fot. liebrecht-wood.pl)

Proc
es wyboru generalnego wykonawcy dla kolejnych budynków części komercyjnej odbył sięw zgodzie z harmonogramem na rok 2016. Historyczne budynki B i C tworzą reprezentacyjną pierzeję ulicy Ząbkowskiej, zaś centrum konferencyjne w budynku D jest jednym z najciekawszych architektonicznie nowych elementów Konesera. Jesteśmy przekonani, że firma Erbud S.A. jest wykonawcą, który świetnie poradzi sobie z takimi wyzwaniami” – powiedział Mariusz Kozłowski, Prezes Zarządu Liebrecht & wooD w Polsce.

Dziękujemy za zaufanie, którym po raz kolejny obdarzyli nas inwestorzy. Budowa trzech budynków Konesera, w tym rewitalizacja dwóch zabytków, jest dla nas bardzo ciekawym zadaniem. Jesteśmy dumni, że w naszym portfolio znajduje się tak ważny obiekt zmieniający oblicze warszawskiej Pragi” – powiedział Józef Adam Zubelewicz, Członek Zarządu Erbud S.A.

W Koneserze będzie się mieścić m.in. hotel Moxy Warsaw Praga, Muzeum Polskiej Wódki, klub fitness Zdrofit oraz Centrum Medyczne Damiana wraz z apteką. W części biurowej będą miały swoje siedziby m.in. Kancelaria RK Legal, Dago Centrum, CLICO i Energy Solutions. Działający na terenie Konesera Campus Warsaw, inicjatywa Google dedykowana start-upom, w przyszłym roku zajmie większą powierzchnię w budynku J. Koneser stanie się idealnym miejscem dla osób chcących robić zakupy w wyjątkowej atmosferze, miło spędzić czas w jednej z licznych restauracji i kawiarni, takich jak Bombaj Masala i Etno Cafe lub skorzystać z rozbudowanej oferty usługowej.


Źródło: Liebrecht-wooD.pl – 21.12.2016


Komentarze:

Z przyjemnością czytam i podziwiam zmiany zachodzące na Warszawskiej Pradze. Mam nadzieję, że tak duża inwestycja jak Koneser pomoże nabrać jeszcze większego rozpędu i sprawi, że okolice Ząbkowskiej a potem kolejne części Pragi pójdą w te same ślady. O rewitalizacji mówi się bardzo dużo jednak nie zawsze idą za tym czyny a w Koneserze widać, że cały czas coś się dzieje. Jako młody człowiek jestem bardzo dumny z tego, że Praga wygrała ze wszystkimi miejscami na świecie i stała się miejscem które Google Campus wybrał na otwarcie swojej prestiżowej komórki. Jest się czym cieszyć bo tak duża firma dostrzegła niepowtarzalny klimat starej Warszawy i jestem przekonany że za nią pójdą kolejne.


Student (dodano 2017-01-25, 22:55:32)

PGU: Najwyższy czas pomyśleć o wakacjach! ...więcej»

Operowe Fete de la Musique w hotelach Sofitel ...więcej»

Vienna House w trosce o środowisko naturalne ...więcej»

Awbud wykonawcą hotelu „By The Sea Resort” w Międzyzdrojach ...więcej»

Wybrano najlepsze „Hotele Przyjazne Turystom” w Trójmieście! ...więcej»

Sposób na puste pokoje poza sezonem ...więcej»

I Ogólnopolski Próbny Egzamin Zawodowy już na koniec listopada! ...więcej»

Le Regina – najdroższy hotel w Polsce ...więcej»

Wielkie otwarcie niskich cen - nowa kampania taktyczna Focus Hotels ...więcej»

Poznań: Hotel Blow Up w Starym Browarze ...więcej»

Piękny Pałac, odremontowany i zaadoptowany na...

2018-06-08, 23:45:01 ~Zbigniew Hanke

Też jak jadę na rower to biorę dużą butelkę cisowianki,...

2018-05-15, 12:57:50 ~Agata

Fajnie, że Koneser będzie miał taką bogatą ofertę...

2018-03-24, 18:12:35 ~Karolina

"Prawdopodobnie" ... z tego co widziałem to Golden Tulip...

2018-03-06, 10:02:29 ~Paul VD

Warszawa a szczególnie Praga potrzebowała inwestycji...

2018-02-19, 19:49:28 ~klara

Świetna inicjatywa, podpisuję się obiema rękami. Dzieci...

2018-01-24, 16:51:44 ~anita

Jakie blisko 700 000 skoro nawet nie było pół miliona...

2018-01-16, 13:49:40 ~Brzeski

Koneser dla mieszkańców Pragi i nie tylko to wielka...

2018-01-14, 15:14:12 ~smakosz

Więcej o Dolinie Psarki można znaleźć na...

2018-01-09, 19:03:15 ~Michał

stat4u

Copyright ©2015 Hotelinfo24.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone

O PORTALU | REGULAMIN SERWISU | REKLAMA W PORTALU  | KONTAKT

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgode na używanie cookie.  Więcej informacji