Strona główna » Artykuły serwisu

Artykuły serwisu


Roboczy dzień dyrektora naczelnego luksusowego hotelu cz. 2

PołudnieUtrzymanie wrażenia, że  InterContinental w Bostonie jest oazą spokoju czasem przychodzi łatwiej, a czasem trudniej. Dzisiaj właśnie, o 6 rano pękła rura przy Club Lounge nad Boston Greenway. Kirwan... więcej»

Przymus mediów społecznościowych: Jak daleko powinny posunąć się hotele w zadowalaniu i zaspokajaniu życzeń swoich gości?

W jednym z artykułów - Pułapka Mediów Społecznościowych, zwracałem uwagę na rosnący wśród turystów trend do korzystania z mediów społecznościowych jako trybuny do wyrażania swoich opinii i przedstawiania skarg, często... więcej»

Psychologia drogą do sukcesu

Światowa Organizacja Turystyki (UNWTO) definiuję turystykę, jako ogół czynności osób, które podróżują i przebywają w celach wypoczynkowych, służbowych lub innych nie dłużej niż rok bez przerwy poza swoim codziennym... więcej»

Więcej niż wspaniała obsługa gościa: Wartość troski o klienta

W świecie hoteli butikowych, troska o gości, w przeciwieństwie do "dobrej obsługi" może być wspaniałym narzędziem do wyrównywania różnic w stosunku do większych  i / lub krajowych konkurentów... więcej»

Daj gościom powód do wybrania twojego hotelu

Zdarzało się, że  na wakacjach, byłam wniebowzięta, kiedy mogłam posiedzieć na plaży i poczytać przez jakiś czas zabraną ze sobą książkę. Wiem, że jest jeszcze wiele osób, które są usatysfakcjonowane, kiedy mogą... więcej»

Lojalne zachowanie klienta w warunkach empirycznej gościnności

Zdaniem ekspertów obecne trendy konsumenckie są coraz bardziej nieufne i sceptyczne w związku z większą możliwością dokonywaniu wyborów na rynku. Oznacza to, że zdobycie lojalnego zachowania klientów wydaje się być... więcej»

Roboczy dzień dyrektora naczelnego luksusowego hotelu cz. 1

Prześledziliśmy dzień pracy dyrektora naczelnego hotelu zasięgając poufnych informacji dotyczących zakresu obowiązków na tym wymagającym stanowisku.7.45Słońce musi się jeszcze przebić się przez mgłę wczesnego poranka,... więcej»

Unikanie pięciu powszechnych błędów w urządzeniach rezerwacyjnych

Prawie wszyscy w tym środowisku szukają sposobów, aby zmaksymalizować dochody: poczynając od dużych sieci hotelowych po niezależne obiekty butikowe, czyli hotelarze na całym świecie szukają sposobów na zwiększenie... więcej»

Mniej kapitalistycznie o rynku hotelarskim

Niemalże rok temu pierwsi Goście przekroczyli drzwi Hotelu 77 w Chałupach.  Później pierwsza kolorowa jesień, oszałamiająco mroźna zima i cudownie słoneczna wiosna. Jak ten czas szybko leci! Pieczątka na... więcej»

Pozostawianie trwałego wrażenia

Wszyscy doskonale znamy powszechne opinie na temat pierwszego wrażenia: pierwsze wrażenie jest wrażeniem trwałym, nigdy nie będziesz miał drugiej szansy na zrobienie pierwszego wrażenia; masz tylko jedną szansę, na... więcej»

Dlaczego public relations powinny być częścią hotelowego zespołu zarządzającego

Jako hotelarz musisz wybrać najlepszy zespół zarządzający, gwarantujący twojemu obiektowi sprawną codzienną działalność, maksymalizację przychodów, monitorujący ekspozycję, wyprzedzający konkurencję, zapewniający... więcej»

Ekstremalnie ostre smaki

Ostra kuchnia ma długą historię: w XV wieku synonimem ostrości był pieprz i gorczyca, jednak to wyprawa Krzysztofa Kolumba zapoczątkowała pikantną rewolucję. Jak wiadomo do Indii nie dotarł, ale znalazł coś o wiele... więcej»

Przeszkol swój zespół hotelowy w posługiwaniu się językiem hotelarskim: Część pierwsza

Chociaż nie ma wątpliwości, że niewerbalne sygnały, takie jak kontakt wzrokowy, język ciała i mimika twarzy mocno pomagają w przekazywaniu znaczenia w kontaktach międzyludzkich, to słowa które wybieramy również wpływają... więcej»

Rady dla hoteli: Jak rozpoznać terrorystów i co wtedy zrobić

Hotelarze, mam do was 3 pytania:  1. Czy rozpoznajecie znaki ostrzegawcze podejrzanej aktywności, które mogą wskazywać na to, że w hotelu przebywa terrorysta?  2. Czy wiecie, co zrobić, gdy spostrzeżecie znaki... więcej»

Nowe trendy w hotelowym room service

Konsumpcja posiłków w pokojach gościnnych, jest obecnie w niektórych hotelach uatrakcyjniana.Jedną z zalet pobytu w hotelu - oprócz tego, że jest tam ktoś, kto cię obudzi rano i pościeli za ciebie łóżko - jest to, że... więcej»

Techniki revenue management w SPA: Dynamiczne ustalanie cen, dynamiczna dostępność i inżynieria menu

Celem generowania większych zysków ze SPA, należy wprowadzić w życie bardziej strategiczne podejście, porównywalne do sposobu funkcjonowania revenue management w zakresie pokoi hotelowych. Zdefiniowane muszą być... więcej»

Osiem sposobów zwiększenia wydajności w pralni i housekeepingu twojego obiektu

Niedawno pracowałam z hotelem, który chciał usprawnić swoje procedury w dziale housekeepingu i pralni. W hotelu nie funkcjonował praktycznie żaden system operacyjny. Nie stosowano się do żadnych metod postępowania.... więcej»

Z pamiętnika podróżnika: Agroturystyczna majówka

Długi weekend to dobra okazja do wyjazdów Polaków w różne regiony naszego kraju i świata. Część osób wyruszyła nad polskie morze, część w polskie góry, inni w ofercie last minute zdecydowali się na podbój Egiptu,... więcej»

Zaangażowani w media społecznościowe. Część I: citizenM Hotels

W chwili obecnej większość hoteli znalazło sposób, aby przystosować się do wyzwań stawianych przez media społecznościowe. Niektórzy składają obietnice bez pokrycia i modlą się, aby to zjawisko znikło z przestrzeni... więcej»

Wydobywanie najlepszych cech u gości, wydobywa najlepsze cechy u pracowników pierwszej linii

Kluczową zasadą znajdywania osobistej samorealizacji w niekończącej się podróży ku doskonałości usług hotelarskich, jest świadomość tego, że kiedy wydobywamy najlepsze cechy u innych, jednocześnie wydobywamy najlepsze... więcej»

Projektowanie i ulepszanie barowego menu

Dawno już przyjęto założenie, że projekt i układ menu może wpływać na wybory dokonywane przez gości, a przy odrobinie wysiłku w rozplanowanie menu można zwiększyć obroty bez zmiany kosztów gastronomicznych.Staje się... więcej»

Jakimi sztuczkami dysponuje konsjerż? Magia tkwi w planowaniu

W powieści Harry Potter i Insygnia Śmierci, Voldemort i Śmierciożercy niebezpiecznie nastawali na Harry’ego, Hermionę i Rona, którzy musieli z tego powodu pośpiesznie opuścić przyjęcie weselne, ale niestety... więcej»

« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 (25) 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 »

Materiał szkoleniowy dla gastronomii: Sztuka składania serwetek (VIDEO) ...więcej»

Test dla hotelarzy 8 - Technik hotelarstwa ...więcej»

Polacy najchętniej spożywają Finlandia Vodka ...więcej»

Test dla hotelarzy 12 - Technik hotelarstwa ...więcej»

Poważnie myślisz o swojej karierze w hotelowej sprzedaży? Oto dziesięć rekomendacji ...więcej»

"Prawdopodobnie" ... z tego co widziałem to Golden Tulip...

2018-03-06, 10:02:29 ~Paul VD

Warszawa a szczególnie Praga potrzebowała inwestycji...

2018-02-19, 19:49:28 ~klara

Świetna inicjatywa, podpisuję się obiema rękami. Dzieci...

2018-01-24, 16:51:44 ~anita

Jakie blisko 700 000 skoro nawet nie było pół miliona...

2018-01-16, 13:49:40 ~Brzeski

Koneser dla mieszkańców Pragi i nie tylko to wielka...

2018-01-14, 15:14:12 ~smakosz

Więcej o Dolinie Psarki można znaleźć na...

2018-01-09, 19:03:15 ~Michał

Dziękujemy firmie Kotaniec za owocną współpracę:)...

2017-11-17, 13:13:59 ~Hurtum.pl

Koneser to niewątpliwie naprawdę wielki sukces Pragi i...

2017-10-26, 21:44:33 ~zdrowy

Muzeum polskiej wódki w Koneserze to będzie na prawdę duża...

2017-09-21, 17:48:53 ~Mądrala

stat4u

Copyright ©2015 Hotelinfo24.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone

O PORTALU | REGULAMIN SERWISU | REKLAMA W PORTALU  | KONTAKT

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgode na używanie cookie.  Więcej informacji