Strona główna » Artykuły serwisu

Artykuły serwisu


Formule 1 – sieć hoteli dla zmotoryzowanych

Francuzi, Holendrzy, Niemcy, Brytyjczycy i Skandynawowie często jeżdżą po Europie i nocują w tanich hotelach dla zmotoryzowanych marki Formule 1. Hotele Formule 1, należące do francuskiej korporacji Accor,... więcej»

Doskonały wieczór dla bufetu szwedzkiego

Najpewniejszym sposobem na praktyczne przekonanie się o procentowym wzroście kosztów żywnościowych, jest zastąpienie menu a la carte, stołem szwedzkim w formie bufecie, w trakcie najbardziej ruchliwego wieczora w... więcej»

Pięć sposobów na promocję strony internetowej twojego hotelu

Posiadanie strony internetowej i nie podejmowanie działań w celu jej promocji, jest jak zakup błyskotliwego, nowego samochodu i postawienie go na stałe w garażu - wspaniała strona internetowa, ale zobaczy ją bardzo... więcej»

Robienie kariery czy zabawa w politykę?

Proszę poznać Złośliwego Eryka! Znacie go, to ten facet z kierownictwa, który się do ciebie życzliwie uśmiecha, a z tyłu wbija nóż w plecy. To jest facet, który mówi ci, że uratowałeś mu życie, a następnie... więcej»

Jakie zezwolenia są potrzebne by sprzedawać alkohol?

Chcąc sprzedawać alkohol w restauracji potrzebne jest specjalne zezwolenie. Ustawa o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi (DzU z 2007 r. nr 70, poz. 473) precyzuje dokładnie: kto i kiedy może... więcej»

Budowanie relacji z klientami

Każdy operator restauracji marzy o pełnej sali, wypełnionej gwarem cennych, lojalnych klientów. Realizacja tego marzenia jest obecnie łatwiejsza niż kiedykolwiek przedtem, dzięki różnorodności narzędzi... więcej»

Czy hotel może odliczać VAT od usług gastronomicznych?

Wiele wątpliwości budzi możliwość odliczenia przez przedsiębiorcę świadczącego usługę turystyki, podatku VAT, który został naliczony przy zakupie usług gastronomicznych. Według przepisów odliczenie to jest zgodne z... więcej»

Mity o hotelowych stronach internetowych. Na ile profesjonalny jest projektant twojej strony?

Zdumiewające, jak łatwo powstają mity. Jedną z przyczyn większości mitów jest fakt, że wielu techników robi wszystko, aby rozszerzać dezorientację w zakresie funkcjonowania Internetu. Na skutek ich działalności,... więcej»

Ochrona nazw obiektów hotelarskich

Wielu przedsiębiorców posługuje się nazwami obiektów hotelarskich bez posiadania wymaganej decyzji. Niektórzy stosują też niedozwolone nazwy, które wprowadzają w błąd. Piotr Cybula, asystent w Zakładzie Prawa i... więcej»

Dziesięć czołowych trendów konferencyjnych na 2007 r. wg Benchmark Hospitality

Korporacja Benchmark Hospitality International, zarządzająca 31 kurortami, hotelami, condominiami i centrami konferencyjnymi na terenie Stanów Zjednoczonych i Azji – zdobywcami wielu nagród, ogłosiła swoją... więcej»

Negocjuj tańszy pobyt w hotelu

W te wakacje w Stanach jest bardzo możliwe, że zapłacisz za hotel dużo więcej niż kiedykolwiek wcześniej. American Express Business Travel Monitor donosi, że międzynarodowe stawki hotelowe wzrosły o 8,5 % w 2006... więcej»

Projekt strony internetowej hotelu. Nie wszystko robi się dla obserwatora

Projekt hotelowej strony internetowej jest jedną z najbardziej subiektywnych twarzy hotelowego sprzedawcy. Oto kilka wskazówek informacyjnych dla projektanta twojej strony internetowej. Przeczytałeś chyba w końcu... więcej»

„Nigdy nie poddawaj się” i inne lekcje odebrane przez hotelarza Marka Hamistera, zanim ukończył 18 lat

Dla uczczenia nadchodzącego jubileuszu 30-lecia Hamister Group, chciałbym podzielić się kilkoma dydaktycznymi historiami z zamierzchłej historii firmy. Moja pasja do doskonałości zaczęła się rozwijać, kiedy byłem... więcej»

Wejście w hotel condo

Zastanów się nad tymi sześcioma zagadnieniami, aby zapewnić przedsięwzięciu sukces – Na pewno słyszałeś o tym całym zamieszaniu związanym z hotelami condo. Te hybrydowe własności materializują się dosłownie... więcej»

Revenue management w hotelu nie jest skomplikowane. Dlaczego więc go nie stosujesz?

Nigdy nie twierdziłem, że jestem autorytetem w zarządzaniu dochodami, ale jestem bardzo sfrustrowany postępowaniem osób znających to zagadnienie od podszewki, ale które czynią z tego procesu czynność dużo bardziej... więcej»

Czy zdrobnienia typu hotelik, motelik są zgodne z ustawą?

Specjaliści  branży turystycznej dyskutują na temat używania zdrobniałych nazw typu hotelik, motelik, pensjonacik przez nieskategoryzowane obiekty hotelowe i zastanawiają się, czy jest to zgodne z Ustawą o... więcej»

Trzy sposoby na opanowanie powitania

Czy jesteś Mistrzem Powitania? Mam taką nadzieję. Pierwsze wypowiedziane przez ciebie słowa kształtują ogólne doznanie klienta. Rozważ następujące dwa... więcej»

Kreowanie silnej marki wewnętrznej

Wydaje się, że wszyscy szukają sposobów, aby uczynić doświadczenie klienta bardziej osobistym – intymnym i emocjonalnym. Kiedy nawet handlowcy z segmentu B2B starają się o wykreowanie pojęcia... więcej»

Praktyczny Kodeks Postępowania - hotele a biura podróży

Praktyczny Kodeks Postępowania opracowany przez międzynarodowe organizacje reprezentujące hotele (International Hotel Association – IHA) oraz biura podróży (Universal Federation of Travel Agents'... więcej»

Uzyskiwanie zwrotu z inwestycji w hotelarstwie oparte na kontroli jakości

W trakcie przemówienia na spotkaniu poświęconym rozwojowi hotelarskich celów podróży i relacji pomiędzy ceną a wartością – dystyngowany dżentelmen zapytał czy istnieją dane  potwierdzające wzrost ruchu... więcej»

Menedżerowie nauczyli się wiele nowych i nieznanych rzeczy goszcząc ewakuowanych przed huraganem Katrina

W Amerihost Inn, magazynują większe ilości mydła i szamponu w pokojach i zamawiają więcej mleka, aby obsłużyć rodziny, które uciekły przed huraganem – pustoszącym rejon Gulf Coast. Operatorzy moteli Motel 6 i... więcej»

Nie ma czegoś takiego, jak „bezpłatny lunch”. Jak zoptymalizować pieniądze wydawane na reklamę

Dyrektorka Działu Reklamy jednej z gazet wydawanej na liczącym się obszarze turystycznym  oświadczyła ostatnio „Biznes zaczyna słabnąć i myślę, że nasi reklamodawcy nie będą zainteresowani żadnymi nowymi... więcej»

« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 (55) 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 »

Materiał szkoleniowy dla gastronomii: Sztuka składania serwetek (VIDEO) ...więcej»

Test dla hotelarzy 8 - Technik hotelarstwa ...więcej»

Polacy najchętniej spożywają Finlandia Vodka ...więcej»

Test dla hotelarzy 12 - Technik hotelarstwa ...więcej»

Poważnie myślisz o swojej karierze w hotelowej sprzedaży? Oto dziesięć rekomendacji ...więcej»

"Prawdopodobnie" ... z tego co widziałem to Golden Tulip...

2018-03-06, 10:02:29 ~Paul VD

Warszawa a szczególnie Praga potrzebowała inwestycji...

2018-02-19, 19:49:28 ~klara

Świetna inicjatywa, podpisuję się obiema rękami. Dzieci...

2018-01-24, 16:51:44 ~anita

Jakie blisko 700 000 skoro nawet nie było pół miliona...

2018-01-16, 13:49:40 ~Brzeski

Koneser dla mieszkańców Pragi i nie tylko to wielka...

2018-01-14, 15:14:12 ~smakosz

Więcej o Dolinie Psarki można znaleźć na...

2018-01-09, 19:03:15 ~Michał

Dziękujemy firmie Kotaniec za owocną współpracę:)...

2017-11-17, 13:13:59 ~Hurtum.pl

Koneser to niewątpliwie naprawdę wielki sukces Pragi i...

2017-10-26, 21:44:33 ~zdrowy

Muzeum polskiej wódki w Koneserze to będzie na prawdę duża...

2017-09-21, 17:48:53 ~Mądrala

stat4u

Copyright ©2015 Hotelinfo24.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone

O PORTALU | REGULAMIN SERWISU | REKLAMA W PORTALU  | KONTAKT

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgode na używanie cookie.  Więcej informacji