Poniedziałek 24 Kwiecień 2017

redakcja@hotelinfo24.pl | Reklama w serwisie

Nowy użytkownik »

Przypomnij hasło »

Strona główna » Projekt i wyposażenie » Nowoczesne hotele. Tak robią to w Europie

Artykuły serwisu


Nowoczesne hotele. Tak robią to w Europie


Dodano: 2016-05-15

Drukuj


Jak nowoczesne hotele dbają o wygodę gości? Stawiają na innowacyjne rozwiązania budowlane i meblowe. Przedstawiamy najlepsze przykłady z Europy Zachodniej.

Czekoladka na poduszce, uśmiechnięty personel, całodobowa obsługa – to już nie wystarczy, by zadowolić wymagającego gościa. Jak zyskać w oczach klienta pokazuje chociażby hotel Ibis Styles w górach Schwarzwaldu.


Komfort czeka za progiem
Obiekt otwarty w 2012 roku w Nagold to dowód na to, że na komfort i wygodę wpływa wiele elementów, o których najlepiej pamiętać już na etapie budowy. Te są zauważalne już od wejścia, gdzie gość zamiast tradycyjnego klucza otrzymuje specjalną kartę. W odróżnieniu od zwykłych systemów kontroli dostępu, wybrany przez Ibis Styles system umożliwia n
ie tylko otwieranie drzwi, ale co istotne dla sprawnej obsługi gości, pełną integrację z oprogramowaniem hotelowym oraz regulacją dostępu dla pracowników. Zakodowanie na karcie spersonalizowanej oferty sprawia, że gość zyskuje automatyczny dostęp nie tylko do pokoju, ale do wszystkich opłaconych, oferowanych przez hotel udogodnień, a także gwarancję większego bezpieczeństwa – do hotelowych pomieszczeń nie dostanie się nikt nieuprawniony. – Podobne rozwiązanie zastosowano także w innych nowoczesnych hotelach w Europie, jak na przykład w hotelu Intercontinental w Davos, Ruby Sofie w Wiedniu czy sieci hoteli Puro w Polsce – mówi Rafał Osiński, architekt i ekspert do spraw okuć budowlanych w firmie Häfele.

Czytaj dalej


REKLAMAWypoczynek klasy premium

Wygoda ruchu to jednak nie tylko kwestia dostania się i wydostania z pokoju czy samego hotelu. Wpływa na nią także umiejętne zaprojektowanie pomieszczeń – tak, by zapewnić maksimum komfortu nawet na niewielkiej przestrzeni. W tym celu stawia się m.in. na systemy przesuwne w wielu wariantach. W przeciwieństwie do klasycznie otwieranych drzwi nie ograniczają miejsca, a przy tym nawet najcięższe modele mogą być otwierane bezszelestnie i przy minimum wysiłku. W hotelu w Nagold systemy przesuwne zastosowano do oddzielania poszczególnych pomieszczeń, a także w garderobianych szafach. W trosce o wygodę i odpowiednie warunki do odpoczynku gości, zamontowano drzwi do pokoi o podwyż
szonych parametrach izolacyjności akustycznej wraz z automatyczną opadającą uszczelką i samozamykaczem.

Z myślą o gościu
Dla często podróżujących gości hotel musi oferować komfort podobny do tego, który odnajdują w domu – szczególnie w przypadku gości biznesowych. Oczekują, że nawet na kilkunastu metrach kwadratowych odnajdą przedpokój, sypialnię, salon, łazienkę i garderobę. By pogodzić te role na niewielkiej przestrzeni, w obiektach takich, jak Ibis Styles, Intercontinental czy Puro wykorzystuje się m.in. nowoczesne okucia meblowe. Te pozwalają np. na ukrycie małej toaletki za wysuwającymi się frontami, czy umieszczenie telewizora w nogach łóżka dzięki specjalnej elektrycznej windzie. Chwilę relaksu w podróży służbowej zapewni nie tylko lampka wina z hotelowego barku, ale i nastrojowe oświetlenie LED. To trafiło także do szaf i szuflad, co umożliwia gościom szybsze odnajdywanie pożądanych przedmiotów – rzecz nie do przecenienia, gdy ma się ledwie chwilę między kolejnymi spotkaniami. Klientom biznesowym z pewnością do gustu przypadną rozwiązania mające zapewnić wygodę, a także odpowiednie przechowywanie garderoby – jak np. umieszczone w szafie wysuwne cargo na buty. Podobnie jak blaty wysuwne, które zapewniają dodatkowe miejsce, ale mogą też służyć jako „skrytka” dla pokojowego sejfu. Zastosowane rozwiązania, podnoszące funkcjonalność i bezpieczeństwo gości, zyskały należne uznanie – hotel Ibis Styles w Nagold otrzymał prestiżową nagrodę TOP Hotel Opening Award w kategorii obiektów budżetowych.


Komentarze:

Łóżko hotelowe od podstaw - wywiad z ekspertem z Fabryki Materacy JANPOL ...więcej»

Fototapety w hotelach ...więcej»

Wskazówki dla łazienek ...więcej»

Wyjątkowe projekty przestrzeni pod prysznic ...więcej»

Materiał szkoleniowy dla gastronomii: Sztuka składania serwetek (VIDEO) ...więcej»

Test dla hotelarzy 8 - Technik hotelarstwa ...więcej»

Polacy najchętniej spożywają Finlandia Vodka ...więcej»

Nowe menu Hiltona z systemem kolorowego kodowania ...więcej»

Poważnie myślisz o swojej karierze w hotelowej sprzedaży? Oto dziesięć rekomendacji ...więcej»

Te gofry są niesamowite mają charakter i swoją tradycje. Co...

2017-04-10, 09:41:19 ~Monika

Przecież IHG sprzedało Hiltonowi budynek gdzie mieści się...

2017-03-22, 14:59:51 ~Maciekk

Koneser i pomysł na Muzeum Polskiej Wódki to naprawdę...

2017-03-20, 20:39:44 ~mlody022

Bardzo potrzebna i słuszna inicjatywa:)

2017-03-16, 20:31:48 ~Hanna Burno

No dobrze, że wstawili okna i zrobili elewację. Jakoś to...

2017-03-15, 13:17:31 ~M

lepiej póżno niż wcale-myślenie ma przyszłość!

2017-02-07, 18:07:51 ~rympał

Byłem tam z żoną 04.01.2017 r , coś wspaniałego , długo nie...

2017-01-29, 14:05:23 ~pasek

Z przyjemnością czytam i podziwiam zmiany zachodzące na...

2017-01-25, 22:55:32 ~Student

Ten Hotel w Kościelisku zdecydowanie daje radę. Z czystym...

2016-12-28, 00:09:29 ~sin

stat4u

Copyright ©2015 Hotelinfo24.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone

O PORTALU | REGULAMIN SERWISU | REKLAMA W PORTALU  | KONTAKT

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgode na używanie cookie.  Więcej informacji