Wtorek 16 Styczeń 2018

redakcja@hotelinfo24.pl | Reklama w serwisie

Strona główna » Projekt i wyposażenie » Nowoczesne hotele. Tak robią to w Europie

Artykuły serwisu


Nowoczesne hotele. Tak robią to w Europie


Dodano: 2016-05-15

Drukuj


Jak nowoczesne hotele dbają o wygodę gości? Stawiają na innowacyjne rozwiązania budowlane i meblowe. Przedstawiamy najlepsze przykłady z Europy Zachodniej.

Czekoladka na poduszce, uśmiechnięty personel, całodobowa obsługa – to już nie wystarczy, by zadowolić wymagającego gościa. Jak zyskać w oczach klienta pokazuje chociażby hotel Ibis Styles w górach Schwarzwaldu.


Komfort czeka za progiem
Obiekt otwarty w 2012 roku w Nagold to dowód na to, że na komfort i wygodę wpływa wiele elementów, o których najlepiej pamiętać już na etapie budowy. Te są zauważalne już od wejścia, gdzie gość zamiast tradycyjnego klucza otrzymuje specjalną kartę. W odróżnieniu od zwykłych systemów kontroli dostępu, wybrany przez Ibis Styles system umożliwia n
ie tylko otwieranie drzwi, ale co istotne dla sprawnej obsługi gości, pełną integrację z oprogramowaniem hotelowym oraz regulacją dostępu dla pracowników. Zakodowanie na karcie spersonalizowanej oferty sprawia, że gość zyskuje automatyczny dostęp nie tylko do pokoju, ale do wszystkich opłaconych, oferowanych przez hotel udogodnień, a także gwarancję większego bezpieczeństwa – do hotelowych pomieszczeń nie dostanie się nikt nieuprawniony. – Podobne rozwiązanie zastosowano także w innych nowoczesnych hotelach w Europie, jak na przykład w hotelu Intercontinental w Davos, Ruby Sofie w Wiedniu czy sieci hoteli Puro w Polsce – mówi Rafał Osiński, architekt i ekspert do spraw okuć budowlanych w firmie Häfele.

Czytaj dalej


REKLAMA
Wypoczynek klasy premium

Wygoda ruchu to jednak nie tylko kwestia dostania się i wydostania z pokoju czy samego hotelu. Wpływa na nią także umiejętne zaprojektowanie pomieszczeń – tak, by zapewnić maksimum komfortu nawet na niewielkiej przestrzeni. W tym celu stawia się m.in. na systemy przesuwne w wielu wariantach. W przeciwieństwie do klasycznie otwieranych drzwi nie ograniczają miejsca, a przy tym nawet najcięższe modele mogą być otwierane bezszelestnie i przy minimum wysiłku. W hotelu w Nagold systemy przesuwne zastosowano do oddzielania poszczególnych pomieszczeń, a także w garderobianych szafach. W trosce o wygodę i odpowiednie warunki do odpoczynku gości, zamontowano drzwi do pokoi o podwyż
szonych parametrach izolacyjności akustycznej wraz z automatyczną opadającą uszczelką i samozamykaczem.

Z myślą o gościu
Dla często podróżujących gości hotel musi oferować komfort podobny do tego, który odnajdują w domu – szczególnie w przypadku gości biznesowych. Oczekują, że nawet na kilkunastu metrach kwadratowych odnajdą przedpokój, sypialnię, salon, łazienkę i garderobę. By pogodzić te role na niewielkiej przestrzeni, w obiektach takich, jak Ibis Styles, Intercontinental czy Puro wykorzystuje się m.in. nowoczesne okucia meblowe. Te pozwalają np. na ukrycie małej toaletki za wysuwającymi się frontami, czy umieszczenie telewizora w nogach łóżka dzięki specjalnej elektrycznej windzie. Chwilę relaksu w podróży służbowej zapewni nie tylko lampka wina z hotelowego barku, ale i nastrojowe oświetlenie LED. To trafiło także do szaf i szuflad, co umożliwia gościom szybsze odnajdywanie pożądanych przedmiotów – rzecz nie do przecenienia, gdy ma się ledwie chwilę między kolejnymi spotkaniami. Klientom biznesowym z pewnością do gustu przypadną rozwiązania mające zapewnić wygodę, a także odpowiednie przechowywanie garderoby – jak np. umieszczone w szafie wysuwne cargo na buty. Podobnie jak blaty wysuwne, które zapewniają dodatkowe miejsce, ale mogą też służyć jako „skrytka” dla pokojowego sejfu. Zastosowane rozwiązania, podnoszące funkcjonalność i bezpieczeństwo gości, zyskały należne uznanie – hotel Ibis Styles w Nagold otrzymał prestiżową nagrodę TOP Hotel Opening Award w kategorii obiektów budżetowych.


Komentarze:

Gdy pojawiają się nowi goście, czyli hotelowa dostawka ...więcej»

Najwyższy standard wypoczynku – jak dbać o hotelowe materace? ...więcej»

Jak ci pościelą, tak się wyśpisz ...więcej»

Pokoje hotelowe – piękno wypoczynku ...więcej»

Łóżko hotelowe od podstaw - wywiad z ekspertem z Fabryki Materacy JANPOL ...więcej»

Materiał szkoleniowy dla gastronomii: Sztuka składania serwetek (VIDEO) ...więcej»

Test dla hotelarzy 8 - Technik hotelarstwa ...więcej»

Polacy najchętniej spożywają Finlandia Vodka ...więcej»

Test dla hotelarzy 12 - Technik hotelarstwa ...więcej»

Poważnie myślisz o swojej karierze w hotelowej sprzedaży? Oto dziesięć rekomendacji ...więcej»

Koneser dla mieszkańców Pragi i nie tylko to wielka...

2018-01-14, 15:14:12 ~smakosz

Więcej o Dolinie Psarki można znaleźć na...

2018-01-09, 19:03:15 ~Michał

Dziękujemy firmie Kotaniec za owocną współpracę:)...

2017-11-17, 13:13:59 ~Hurtum.pl

Koneser to niewątpliwie naprawdę wielki sukces Pragi i...

2017-10-26, 21:44:33 ~zdrowy

Muzeum polskiej wódki w Koneserze to będzie na prawdę duża...

2017-09-21, 17:48:53 ~Mądrala

....Kosmetyki toaletowe marki Hermes są w Polsce tylko w...

2017-09-21, 13:38:15 ~MPH

Muzeum w Koneserze to wspaniały ukłon wykonawców w stronę...

2017-08-27, 18:22:27 ~Marek

Koneser to dla Pragi bardzo duża szansa. Jego komercyjna...

2017-08-25, 21:10:09 ~makler

Z takim wyrokiem się zgadzam ALE jest inny problem -...

2017-08-23, 09:19:19 ~TU... .

stat4u

Copyright ©2015 Hotelinfo24.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone

O PORTALU | REGULAMIN SERWISU | REKLAMA W PORTALU  | KONTAKT

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgode na używanie cookie.  Więcej informacji