Niedziela 18 Marzec 2018

redakcja@hotelinfo24.pl | Reklama w serwisie

Strona główna » Aktualności hotelarskie z kraju » Hotel Skansen Conference & Spa w Sierpcu ze...

Aktualności hotelarskie z kraju


Hotel Skansen Conference & Spa w Sierpcu ze specjalną ofertą na Noc Muzeów i Dni Otwarte


Dodano: 2017-05-18

Drukuj

WyślijHotel Skansen Conference & Spa w Sierpcu (fot. hotelskansen.pl)


20 maja br. Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu zaprasza  do udziału w kolejnej edycji nocnego święta kultury, sztuki i nauki. Europejska  Noc Muzeów to propozycja dla wszystkich, którzy pragną odwiedzić muzea przy niewielkim nakładzie finansowym lub tych, którzy na co dzień nie mają na to czasu. Z okazji nadchodzącej Europejskiej Nocy Muzeów za  symboliczną złotówkę będzie można zwiedzać wystawy prezentowane w skansenie oraz korzystać z licznych atrakcji towarzyszących. W ratuszu i Muzeum Małego Miasta w Bieżuniu obowiązuje wstęp bezpłatny. Ratusz i skansen będą czynne w godzinach 10.00 – 21.00, natomiast MMM w Bieżuniu- w godz.14.00 – 22.00.

20 maja br. Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu zaprasza  do udziału w kolejnej edycji wyjątkowego, bo nocnego święta kultury, sztuki i nauki. Europejska  Noc Muzeów to propozycja dla wszystkich, którzy pragną odwiedzić muzea przy niewielkim nakładzie finansowym lub tych, którzy czas wolny mają jedynie wieczorami. Z okazji nadchodzącej Europejskiej Nocy Muzeów za symboliczną złotówkę będzie można zwiedzać wystawy prezentowane w skansenie, ratuszu i Muzeum Małego Miasta w Bieżuniu oraz korzystać z licznych atrakcji towarzyszących wydarzeniu.20 maja to również Dzień Otwarty Funduszy Europejskich – wydarzenie cykliczne służące promowaniu oraz udostępnianiu zrealizowanych z funduszy unijnych przedsięwzięć i projektów. Wizyta w skansenie będzie więc niepowtarzalną okazją do bliższego poznania zarówno mazowieckiej wsi sprzed 100 lat jak i  nowoczesnego Centrum Kulturalno-Rekrea
cyjnego Hotel Skansen Conference&SPA, które powstało m.in. dzięki funduszom unijnym.

Hotel Skansen Conference & Spa w Sierpcu (fot. hotelskansen.pl)

W ramach tegorocznych Dni Otwartych Hotel Skansen Conference & SPA przygotował liczne atrakcje. Jedną z propozycji jest zwiedzanie obiektu. Zainteresowani w godzinach 10.00 – 13.00 obejrz
ą m.in.: nowoczesną salę widowiskową, sale szkoleniowe oraz bogato wyposażoną strefę SPA. Dodatkowo kompleks oferuje 10% zniżkę na korzystanie z basenu oraz wynajęcie toru w kręgielni do wykorzystania w dniu 20.05.2017r. Kupony zniżkowe będzie można odebrać w kasie Muzeum a następnie okazać je w recepcji Hotel Skansen Conference&SPA.

W skansenie w 10 zagrodach  chłopskich z końca XIX i początku XX w. prezentowana będzie wystawa Rok polski w tradycyjnych zajęciach codziennych. W izbach ukazane zostaną codzienne zajęcia wiejskie związane z domem i gospodarstwem, m.in.: wyrób chleba, twarogu, pran
ie i maglowanie bielizny, przygotowanie posiłku, prasowanie bielizny, przędzenie wełny na kołowrotku. W dworze z Bojanowa można zapoznać się ze specyfiką życia mazowieckiej szlachty i wyposażeniem wnętrz mieszkalnych z połowy XIX i XX wieku. Niedawno otwarta ekspozycja w dworze z Uniszek Zawadzkich prezentuje okres bezpośrednio po powstaniu styczniowym. Zwiedzający ujrzą m.in. portrety bohaterów narodowych oraz pamiątki historyczne z II poł. XVIII i z XIX wieku. Tymczasem  ekspozycje stałe w galerii rzeźby i powozowni przybliżą twórczość ludową  rzeźbiarzy z okolic Sierpca a także dawne środki transportu i akcesoria podróżne. Ponadto podczas Europejskiej Nocy Muzeów muzealna wieś tętnić będzie życiem jak za dawnych czasów. Swym codziennym zajęciom oddadzą sie wiejscy rzemieślnicy: plecionkarz, szewc czy krawcowa. W poszczególnych zagrodach będzie można spróbować sił przy praniu i maglowaniu odzieży, pomóc przy skręcaniu powrozów czy zobaczyć jak działa sieczkarnia napędzana kieratem. W izbie szkolnej sprzed lat każdy będzie mógł zmierzyć się ze sztuką kaligrafii, a na podwórku przypomnieć sobie dawne gry i zabawy, takie jak toczenie obręczy czy chodzenie na szczudłach. Kwiaty z bibuły? Firanki z papieru? Wykonanie ich to nic trudnego! A udowodnią to pokazy papieroplastyki w wykonaniu miejscowej twórczyni.

Muzeum Wsi Mazowieckiej (fot. hotelskansen.pl)

Tymczasem ratusz zaprasza do zwiedzania wystawy czasowej będącej odzwierciedleniem interes
ującej i jakże barwnej kultury  Kurpiów. Ekspozycja Kurpie Poland  przedstawia bogatą przyrodę i kulturę tego pięknego regionu Polski. Jest zaproszeniem do świata wyjątkowo barwnego folkloru i ciekawej historii Kurpiów. Przybliża historię osadnictwa, faunę , florę, architekturę drewnianą, dawne budynki mieszkalne, zdobnictwo w drewnie, wnętrza chałup, obchody takich świąt jak Niedziela Palmowa czy Święto Bożego Ciała. W ramach wystawy zostały zaprezentowane stroje ludowe charakterystyczne zarówno dla Puszczy Białej ,jak i Puszczy Zielonej. Zwiedzający ujrzą wielobarwne tkaniny,  koronkowe serwetki, haftowane ręczniki płócienne i inne interesujące eksponaty. Ponadto będzie można  poznać instrumenty muzyczne, potrawy regionalne czy dowiedzieć się więcej o Weselu Kurpiowskim.

Program Nocy Muzeów w Muzeum Małego Miasta w Bieżuniu także obfituje w liczne  atrakcje. Na pierwszy plan wysuwają się ekspozycje stale: „Gabinet lekarza z małego miasteczka” oraz „Bieżuń i jego mieszkańcy w dawnych latach”. Dodatkowo w Muzeum można zwiedzać wystawę czasową „Za Wielkim Chińskim Murem”, która prezentuje wielowiekową kulturę Chin. Ekspozycja pochodząca ze zbiorów Ambasady Chińskiej Republiki Ludowej w Warszawie, zaaranżowana w bieżuńskim muzeum składa się z wyrobów ceramicznych, srebrnej biżuterii, latawców, wycinanek, strojów oraz fotogramów z bogatymi materiałami przedstawiającymi niepowtarzalne i jedyne w swoim rodzaju chińskie krajobrazy. Ekspozycje można będzie zwiedzać w godz. 14.00 – 22.00. Natomiast na godz. 17:30 zaplanowano koncert zespołu Silver Heads blues band. Będzie to pierwszy koncert grupy na planowanej trasie koncertowej po Azji i Australii. Z kolei o godz. 19:00 wystąpi gwiazda wieczoru “Kapela Czerniakowska”

Do MMM w Bieżuniu oraz ratusza obowiązuje wstęp bezpłatny. Do skansenu– bilet wstępu w cenie 1 zł.

Godziny otwarcia Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu w dniu 20 maja 2017:

Hotel Skansen Conferewnces&Spa – zwiedzanie obiektu – godz.10.00 – 13.00

Skansen, ratusz -  godz. 10.00 – 21.00

MMM w Bieżuniu – godz. 14.00 – 22.00.


Źródło: MWMSkansen.pl


Komentarze:

59% Polaków regularnie oszczędza na wakacyjne wyjazdy ...więcej»

Sofitel oficjalnym partnerem sezonu francuskiego w Operze Bałtyckiej ...więcej»

Kontrakt na nowy obiekt Maritim Hotels podpisany na targach ITB Berlin ...więcej»

Aparthotel, sklepy i kasyno w pałacu Włodkowiczów w Krakowie ...więcej»

Gorąca beczka i pałac sułtana, czyli jak przyciągnąć turystę? ...więcej»

Sposób na puste pokoje poza sezonem ...więcej»

I Ogólnopolski Próbny Egzamin Zawodowy już na koniec listopada! ...więcej»

Le Regina – najdroższy hotel w Polsce ...więcej»

Wielkie otwarcie niskich cen - nowa kampania taktyczna Focus Hotels ...więcej»

Poznań: Hotel Blow Up w Starym Browarze ...więcej»

"Prawdopodobnie" ... z tego co widziałem to Golden Tulip...

2018-03-06, 10:02:29 ~Paul VD

Warszawa a szczególnie Praga potrzebowała inwestycji...

2018-02-19, 19:49:28 ~klara

Świetna inicjatywa, podpisuję się obiema rękami. Dzieci...

2018-01-24, 16:51:44 ~anita

Jakie blisko 700 000 skoro nawet nie było pół miliona...

2018-01-16, 13:49:40 ~Brzeski

Koneser dla mieszkańców Pragi i nie tylko to wielka...

2018-01-14, 15:14:12 ~smakosz

Więcej o Dolinie Psarki można znaleźć na...

2018-01-09, 19:03:15 ~Michał

Dziękujemy firmie Kotaniec za owocną współpracę:)...

2017-11-17, 13:13:59 ~Hurtum.pl

Koneser to niewątpliwie naprawdę wielki sukces Pragi i...

2017-10-26, 21:44:33 ~zdrowy

Muzeum polskiej wódki w Koneserze to będzie na prawdę duża...

2017-09-21, 17:48:53 ~Mądrala

stat4u

Copyright ©2015 Hotelinfo24.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone

O PORTALU | REGULAMIN SERWISU | REKLAMA W PORTALU  | KONTAKT

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgode na używanie cookie.  Więcej informacji