Niedziela 18 Marzec 2018

redakcja@hotelinfo24.pl | Reklama w serwisie

Strona główna » Aktualności hotelarskie z kraju » Hotel Investment Trends - sukcesem merytorycznym...

Aktualności hotelarskie z kraju


Hotel Investment Trends - sukcesem merytorycznym i frekwencyjnym


Dodano: 2017-05-19

Drukuj

WyślijHotel Investment Trends Poland & CEE (fot. Piotr Gilarski - www.gilarski.com)


Ponad 300 ekspertów i praktyków branżowych wzięło udział w 1. edycji konferencji Hotel Investment Trends Poland & CEE, która odbyła się 17 maja w hotelu Courtyard by Marriott w Warszawie. Chwilę po oficjalnym otwarciu spotkania Andrzej Adamczyk, Minister Infrastruktury i Budownictwa przekazał uczestnikom informację o podpisaniu listu intencyjnego pomiędzy dwoma spółkami Skarbu Państwa: Chopin Airport Development sp. z o.o. i Polskim Holdingiem Nieruchomości S.A.
 
Przedstawiciele zarządów obu spółek potwierdzili, że zapisy listu dotyczą możliwej współpracy w zakresie m.in. realizacji wspólnych projektów inwestycyjnych – przedsięwzięć na rynku nieruchomości komercyjnych (biurowych i hotelowych) oraz infrastruktury technicznej. Jednym z efektów tej współpracy może być powstanie planowanego na ok. 20-25 tys. osób centrum kongresowego w Warszawie.Ten mocny początek konferencji nadał jeszcze większą dynamikę kolejnym dyskusjom
przedstawicieli sieci hotelowych, inwestorów prywatnych, a także funduszy, banków i pracowni architektonicznych.
 
Jestem ogromnie szczęśliwy z sukcesu 1. edycji konferencji  Hotel Investment Trends. Świadczy o nim nie tylko ilość uczestników, ale przede wszystkim najwyższy poziom ekspercki panelistów, merytoryczna treść prowadzonych dyskusji, a także ranga sponsorów. Myślę, że ta impreza podobnie jak nasze jesienne forum wpisze się w kalendarz najważniejszych imprez  branżowych w naszym regionie Europy – skomentował Krzysztof Gonciarek, członek zarządu Polskich Wydawnictw Specjalistycznych ProMedia, wydawcy magazynu „Hotelarz”.

(fot. Piotr Gilarski - www.gilarski.com)

W
ramach jednodniowej konferencji odbyło się 6 paneli dyskusyjnych z udziałem czołowych przedstawicieli branży hotelarskiej oraz ekspertów z Polski i zagranicy. Poświęcone były takim zagadnieniom, jak: hotel z perspektywy produktu inwestycyjnego, finansowanie inwestycji, regulacje prawa podatkowego w kontekście transakcji, dzierżawa oraz projektowanie i budowa obiektów hotelowych. Zwieńczeniem merytorycznej części spotkania branżowego była żywiołowa dyskusja w gronie czołowych polskich inwestorów hotelowych moderowana przez redaktora naczelnego „Hotelarza” Rafała Szubstarskiego. Rozmowa dotyczyła kluczowych aspektów związanych z prowadzeniem hotelu w Polsce, w tym opłacalności inwestycji i ryzyk biznesowych, ale była również wymianą osobistych doświadczeń hotelarzy związanych z ich działalnością.
 
(fot. Piotr Gilarski - www.gilarski.com)

Hotel Investment Trends było nie tylko ekspercką dyskusją o kluczowych kwestiach związanych z inwestycjami hotelowymi, ale także spotkaniem, podczas którego gracze rynkowi mogli nawiązać nowe relacje biznesowe czy wzmocnić te już istniejące. W trakcie wieczornej gali, która odbyła się na zakończenie forum, wydawca magazynu „Hotelarz” ogłosił laureatów konkursu „Hotel z Pomysłem 10-lecia”.

(fot. Piotr Gilarski - www.gilarski.com)

Patronat strategiczny nad wydarzeniem objęły firmy Chopin Airport Development oraz Samsung Electronics, natomiast sponsorami platynowymi była największa firma hotelarska na świecie Marriott International i handy – firma oferująca szereg rewolucyjnych technologicznych rozwiązań dla hoteli i ich gości.

(fot. Piotr Gilarski - www.gilarski.com)

W tym roku przed nami jeszcze jedna konferencja „Hotelarza” i Horwath HTL – już w listopadzie kolejna edycja Hotel Trends Poland&CEE.


Organizatorzy:

Horwath HTL jest światowym liderem wśród firm konsultingowych specjalizujących się w doradztwie dla rynku hotelowego i turystycznego. Dostarczamy kompleksowych i specjalistycznych usług dostosowanych do indywidualnych potrzeb i oczekiwań klientów. Doradzamy, wspieramy i współpracujemy z klientami na wszystkich etapach funkcjonowania projektu, aby pomóc w osiągnięciu planowanych celów. Posiadamy bogate doświadczenia w zakresie realizacji projektów takich jak planowanie i rozwój inwestycji, analizy rynku i studia wykonalności, doradztwo transakcyjne, asset management, audyty operacyjne, strategie marketingowe i produktowe, wyceny istniejących obiektów oraz business recovery.

„Hotelarz” to absolutny lider wśród czasopism branży hotelarskiej w Polsce. Pismo (na rynku nieprzerwanie od 1962 roku) oraz branżowy portal www.e-hotelarz.pl dostarczają czytelnikom specjalistyczną wiedzę, inspirują, a także wspierają rynek hotelarski szeregiem działań prośrodowiskowych: „Hotelarz” jest organizatorem specjalistycznych szkoleń w ramach Akademii Hotelarza oraz inicjatorem i organizatorem najpopularniejszego konkursu branżowego – Hotel z Pomysłem.


Źródło: PureConcept.pl – 18.05.2017
 


Komentarze:

59% Polaków regularnie oszczędza na wakacyjne wyjazdy ...więcej»

Sofitel oficjalnym partnerem sezonu francuskiego w Operze Bałtyckiej ...więcej»

Kontrakt na nowy obiekt Maritim Hotels podpisany na targach ITB Berlin ...więcej»

Aparthotel, sklepy i kasyno w pałacu Włodkowiczów w Krakowie ...więcej»

Gorąca beczka i pałac sułtana, czyli jak przyciągnąć turystę? ...więcej»

Sposób na puste pokoje poza sezonem ...więcej»

I Ogólnopolski Próbny Egzamin Zawodowy już na koniec listopada! ...więcej»

Le Regina – najdroższy hotel w Polsce ...więcej»

Wielkie otwarcie niskich cen - nowa kampania taktyczna Focus Hotels ...więcej»

Poznań: Hotel Blow Up w Starym Browarze ...więcej»

"Prawdopodobnie" ... z tego co widziałem to Golden Tulip...

2018-03-06, 10:02:29 ~Paul VD

Warszawa a szczególnie Praga potrzebowała inwestycji...

2018-02-19, 19:49:28 ~klara

Świetna inicjatywa, podpisuję się obiema rękami. Dzieci...

2018-01-24, 16:51:44 ~anita

Jakie blisko 700 000 skoro nawet nie było pół miliona...

2018-01-16, 13:49:40 ~Brzeski

Koneser dla mieszkańców Pragi i nie tylko to wielka...

2018-01-14, 15:14:12 ~smakosz

Więcej o Dolinie Psarki można znaleźć na...

2018-01-09, 19:03:15 ~Michał

Dziękujemy firmie Kotaniec za owocną współpracę:)...

2017-11-17, 13:13:59 ~Hurtum.pl

Koneser to niewątpliwie naprawdę wielki sukces Pragi i...

2017-10-26, 21:44:33 ~zdrowy

Muzeum polskiej wódki w Koneserze to będzie na prawdę duża...

2017-09-21, 17:48:53 ~Mądrala

stat4u

Copyright ©2015 Hotelinfo24.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone

O PORTALU | REGULAMIN SERWISU | REKLAMA W PORTALU  | KONTAKT

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgode na używanie cookie.  Więcej informacji