Niedziela 17 Grudzień 2017

redakcja@hotelinfo24.pl | Reklama w serwisie

Strona główna » ciekawostki » Polacy nie lubią być offline nawet podczas...

Ciekawostki


Polacy nie lubią być offline nawet podczas wakacji


Dodano: 2017-08-10

Drukuj

Wyślij


Według badania przeprowadzonego na zlecenie momondo (www.momondo.pl) 37% Polaków zamieszcza w mediach społecznościowych bieżące relacje ze swoich wakacji. Znaczna część lubi się chwalić tym, jak spędza urlop i miejscami do których podróżuje. Na całkowite wyłączenie urządzeń mobilnych w czasie wypoczynku decyduje się tylko 13% rodaków.

W kontakcie tylko ze znajomymi

Globalna wyszukiwarka lotów, hoteli i wynajmu samochodów momondo przeprowadziła międzynarodowe badania, dotyczące używania kanałów social media podczas wakacji. Wynika z nich, że zaledwie 13% Polaków w czasie urlopu wyłącza osobiste urządzenia mobilne, starając się odciąć od świata. Badanie wykazało także, że podczas gdy 46% rodaków unika odbierania służbowych telefonów, a 45% ignoruje elektroniczną korespondencję w czasie urlopu, to zaledwie 22% respondentów całkowicie rezygnuje z korzystania z portali społecznościowych. Wygląda na to, że Polacy uciekają od obowiązków służbowych, natomiast uwielbiają otwarcie chwalić się przed znajomymi swoimi wakacyjnymi podróżami.

Czytaj dalej


REKLAMA 
W skutecznym odcinaniu się od wirtualnego świata przodują Austriacy. Blisko 1/3 respondentów z tego kraju na wakacjach pozostaje offline. Na drugim miejscu, z wynikiem 23% osób które wyłączają na wakacjach tablety i smartfony, uplasowali się Niemcy, zaś podium zamykają obywatele Wielkiej Brytanii. Co piąty mieszkaniec wysp na urlopie odpoczywa z dala od urządzeń mobilnych.

Najchętniej pokazujemy zdjęcia

Wyniki badań potwierdzają, że duża część Polaków posiadających konta między innymi na Facebooku, Twitterze czy Instagramie, udostępnia zdjęcia z urlopu. 37% przebadanych osób z naszego kraju w ten właśnie sposób dzieli się z bliskimi oraz znajomymi swoimi wakacyjnymi przeżyciami i wrażeniami. 18% publikuje posty informujące o miejscu przebywania, samopoczuciu i wrażeniach z pobytu na wakacjach, a tylko 7% polskich urlopowiczów dzieli się na portalach społecznościowych także nakręconymi filmami.

W zamieszczaniu fotorelacji przodują zwłaszcza młode osoby: 53% młodych w wieku 18-22 lata i 43% w grupie 23-35 lat. Publikowanie nagrań wideo deklaruje znacznie mniejsza część respondentów. Wśród najmłodszych badanych to 15%, a wśród najstarszych (56-65 lat) - zaledwie 1%. Co piąty badany z najstarszej grupy Polaków udostępnia zdjęcia, a co dziesiąty zwykłe informacje tekstowe.
 
Z  badania wynika także, że Polacy nie są nacją najbardziej zaangażowaną w działania w social mediach w czasie wakacji. Przodują w tym Kanadyjczycy, a na kolejnych miejscach plasują się Turcy oraz Brazylijczycy. Aż 65% obywateli kraju spod znaku liścia klonu zadeklarowało w badaniu udostępnianie wakacyjnych zdjęć w portalach społecznościowych. Niewiele mniej, bo 64% mieszkańców Turcji i 60% Brazylii. Mieszkańcy krajów europejskich są znacznie bardziej powściągliwi. Zaledwie 20% naszych zachodnich sąsiadów, 23% Austriaków i 24% Duńczyków na bieżąco chwali się urokami swoich wojaży, publikując zdjęcia na własnych profilach.

Inspiracja w social mediach

Social media odgrywają dużą rolę także w procesie planowania wakacji. Aż 24% Polaków wykorzystuje informacje publikowane przez znajomych na portalach społecznościowych, jako źródło inspiracji w organizowaniu wyjazdów. Atrakcyjne posty i zdjęcia zamieszczane przez znajomych są zachętą dla osób, które szukają atrakcyjnych miejsc pobytu, wygodnych hoteli, tanich i szybkich środków transportu. momondo natomiast pomaga im zaplanować i urzeczywistnić marzenia o udanych wakacjach - uważa Marta Krywult, Online Marketing Manager w momondo.


O momondo
momondo.pl to globalna, niezależna i darmowa wyszukiwarka, która porównuje miliony ofert lotów, hoteli i wakacji dla podróżnych z całego świata. momondo ma swoją siedzibę w Kopenhadze i oferuje swoje usługi na 35 rynkach. Aplikacje momondo są dostępne za darmo na telefony z systemami operacyjnymi iPhone i Android. W marcu 2017 roku podczas konferencji Nowe Trendy w Turystyce, momondo zostało wyróżnione w kategorii Kampania Produktu Turystycznego, a w 2013 roku otrzymało wyróżnienie na międzynarodowych targach turystycznych TT Warsaw w kategorii Najlepsza Strona Internetowa Branży Turystycznej. Materiały dla mediów są dostępne tutaj. momondo jest niezależną marką w spółce Kayak, będącej częścią The Priceline Group.


Źródło: Grayling.com – 09.08.2017
 


Komentarze:

Ponad 216 milionów złotych na pomorskie szlaki rowerowe, kajakowe i żeglarskie ...więcej»

Bieszczadzka Kolejka Leśna znowu pobiła rekord! ...więcej»

Rozszerza się siatka połączeń z Portu Lotniczego Olsztyn-Mazury ...więcej»

Zamek w Mosznej wśród najlepszych europejskich zamków! ...więcej»

LOT poleci z Rzeszowa do Newark i Tel Awiwu ...więcej»

Przed nami Wielka Pętla Izerska 2016 ...więcej»

Polska zobacz więcej ...więcej»

Miasteczko plażowe powraca do Świnoujścia ...więcej»

Płać i korzystaj - wizerunek Polaków zagranicą ...więcej»

Działają na rzecz reaktywacji wodnego Szlaku Królewskiego ...więcej»

Dziękujemy firmie Kotaniec za owocną współpracę:)...

2017-11-17, 13:13:59 ~Hurtum.pl

Koneser to niewątpliwie naprawdę wielki sukces Pragi i...

2017-10-26, 21:44:33 ~zdrowy

Muzeum polskiej wódki w Koneserze to będzie na prawdę duża...

2017-09-21, 17:48:53 ~Mądrala

....Kosmetyki toaletowe marki Hermes są w Polsce tylko w...

2017-09-21, 13:38:15 ~MPH

Muzeum w Koneserze to wspaniały ukłon wykonawców w stronę...

2017-08-27, 18:22:27 ~Marek

Koneser to dla Pragi bardzo duża szansa. Jego komercyjna...

2017-08-25, 21:10:09 ~makler

Z takim wyrokiem się zgadzam ALE jest inny problem -...

2017-08-23, 09:19:19 ~TU... .

Koneser będzie miał naprawdę bogatą ofertę zarówno...

2017-05-28, 14:23:48 ~smakosz

Polecamy również przewodniki Stayfolonger na stronach...

2017-05-24, 16:28:23 ~Agata

stat4u

Copyright ©2015 Hotelinfo24.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone

O PORTALU | REGULAMIN SERWISU | REKLAMA W PORTALU  | KONTAKT

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgode na używanie cookie.  Więcej informacji