Niedziela 17 Grudzień 2017

redakcja@hotelinfo24.pl | Reklama w serwisie

Strona główna » ciekawostki » Grupa Emirates publikuje raport środowiskowy za...

Ciekawostki


Grupa Emirates publikuje raport środowiskowy za rok 2016/17


Dodano: 2017-11-28

Drukuj

Wyślij


Grupa Emirates, złożona z linii Emirates i spółki dnata, opublikowała siódmy roczny raport środowiskowy opisujący efekty działalności środowiskowej grupy w roku finansowym 2016-2017.

W przygotowanym przez firmę PricewaterhouseCoopers (PwC) raporcie przedstawiono różne działania grupy – m.in. operacje lotnicze, przewozy cargo i obsługę naziemną realizowaną przez spółkę dnata, a także najrozmaitsze usługi handlowe od projektowych po gastronomiczne – i ich wpływ na środowisko.

Czytaj dalej


REKLAMA
W związku z ogłoszeniem przez Organizację Narodów Zjednoczonych roku 2017 Międzynarodowym Rokiem Zrównoważonej Turystyki dla Rozwoju, Grupa Emirates postanowiła skoordynować swoje priorytety w zakresie ochrony środowiska z Celami Zrównoważonego Rozwoju ONZ, skupiając się na działaniach, które mogą przynieść najlepsze rezultaty.

Rok 2016-17 był wyjątkowo trudny ze względu na ciąg wydarzeń społecznych, ekonomicznych i politycznych zachodzących na rynkach, na których działamy. Zaufanie konsumentów i zapotrzebowanie na podróże spadały lawinowo. W tej sytuacji przyszło nam z pomocą nasze doświadczenie, solidne podstawy działalności i reputacja naszej marki, które pozwoliły nam przetrwać ten trudny okres – powiedział Jego Wysokość Szejk Ahmed bin Saeed Al Maktoum, prezes zarządu Grupy Emirates.

Inwestujemy w nasz zespół, nowe systemy, technologie i infrastrukturę, dzięki czemu będziemy w stanie dalej się rozwijać w opłacalny i zrównoważony sposób. Dzięki naszej transformacji otworzą się przed nami nowe możliwości efektywniejszej gospodarki zasobami, co pozwoli zwiększyć odporność grupy na sytuacje kryzysowe nie tylko w kolejnym roku, ale i w dalszej perspektywie – dodał szejk Al Maktoum.

Podstawę strategii środowiskowej grupy stanowi ekologiczna flota – w ciągu ostatniego roku linie Emirates wycofały z eksploatacji ostatnie Airbusy A340 i A330. Obecnie flota linii Emirates składa się wyłącznie z Airbusów A380 i Boeingów 777, a średni wiek samolotów z uwzględnieniem towarowych Boeingów 777 wynosi zaledwie 5,3 roku, znacznie poniżej średniej w branży. Nowoczesne samoloty szerokokadłubowe pozwalają zmniejszyć emisję spalin i hałasu, a także zapewniają większy komfort pasażerom.

Działania grupy na rzecz zwiększenia wydajności operacyjnej również pomogły ograniczyć koszty i oddziaływanie na środowisko. Na przykład wodooszczędna procedura czyszczenia samolotów wprowadzona przez zespół Emirates Engineering pozwoli zaoszczędzić 11 milionów litrów wody rocznie, a inicjatywy na rzecz zwiększenia efektywności energetycznej takie jak montaż oświetlenia LED w hangarach przynoszą oszczędności w postaci aż 237 megawatogodzin miesięcznie.

Na trasach długodystansowych w klasie ekonomicznej linie Emirates oferują ekologiczne polarowe koce. Każdy z nich powstaje z 28 przetworzonych plastikowych butelek, które w przeciwnym razie wylądowałyby na wysypisku.

Spółka dnata odnotowała najlepszy i najbardziej dochodowy rok w swojej 58-letniej historii. Wszystkie cztery działy spółki – UAE Airport Operations, International Airport Operations, Travel Services i Catering – pozyskały ważnych nowych klientów i rozwinęły współpracę z dotychczasowymi zleceniodawcami, a ich usługi cieszyły się niesłabnącym uznaniem.

W Dubaju i na całym świecie dnata stopniowo wprowadza elektryczne lub hybrydowe pojazdy i sprzęt do obsługi naziemnej, ograniczając emisję dwutlenku węgla i innych zanieczyszczeń. Sprzęt elektryczny jest wykorzystywany także do obsługi lotniskowej w Szwajcarii i Singapurze, a spółka planuje rozbudowę floty tych pojazdów i wprowadzenie ich na kolejnych lotniskach.

Aby osiągnąć trwałą doskonałość w zakresie zdrowia, bezpieczeństwa i środowiska (HSE), w ciągu ostatniego roku spółka dnata wdrożyła zintegrowany system zarządzania (IMS). Jako podstawa strategii „One dnata” system IMS obejmuje wszystkie aspekty różnorodnego profilu spółki i będzie sprzyjać rozwojowi kultury uczenia się, która umożliwi nieustanne doskonalenie we wszystkich obszarach działalności.

Grupa w dalszym ciągu aktywnie wspierała działania przeciwko nielegalnemu handlowi dziką fauną i florą, między innymi w ramach programu „A Greener Tomorrow”, z którego dofinansowywane są trzy organizacje działające na rzecz ochrony środowiska w Afryce: Southern African Wildlife College Trust, Southern African Foundation for the Conservation of Coastal Birds i African Parks. Również program charytatywny dnata4good organizowany przez pracowników spółki w dalszym ciągu wspierał ochronę przyrody w RPA, a także zrealizował program budowy szkół w Nepalu.

Raport można przeczytać w całości tutaj.

O Emirates

Od momentu założenia w 1985 r. linie Emirates otrzymały ponad 500 międzynarodowych nagród za niezrównanej jakości obsługę pasażera.

Linie mają siedzibę w Dubaju, jednym z niewielu miast na świecie, które realizuje politykę otwartych przestworzy, i obok 150 innych linii lotniczych prowadzą działalność na zasadach swobodnej i uczciwej konkurencji.

Flota linii składa się z 266 szerokokadłubowych maszyn, w tym 14 samolotów towarowych, i należy do najmłodszych w przestworzach. Przewoźnik planuje powiększyć ją ponad dwukrotnie do roku 2020. Obecnie linie Emirates oczekują na dostawę 206 samolotów o wartości ponad 83 mld dolarów amerykańskich według cen katalogowych.

Linie Emirates obsługują loty w 156 kierunkach w 84 krajach Europy, Ameryki Północnej i Południowej, Bliskiego Wschodu, Afryki, Azji Południowej, Dalekiego Wschodu i Australazji.

Zapraszamy na stronę Emirates www.emirates.com.


Źródło: MSLGroup.pl – 24.11.2017


Komentarze:

Ponad 216 milionów złotych na pomorskie szlaki rowerowe, kajakowe i żeglarskie ...więcej»

Bieszczadzka Kolejka Leśna znowu pobiła rekord! ...więcej»

Rozszerza się siatka połączeń z Portu Lotniczego Olsztyn-Mazury ...więcej»

Zamek w Mosznej wśród najlepszych europejskich zamków! ...więcej»

LOT poleci z Rzeszowa do Newark i Tel Awiwu ...więcej»

Przed nami Wielka Pętla Izerska 2016 ...więcej»

Polska zobacz więcej ...więcej»

Miasteczko plażowe powraca do Świnoujścia ...więcej»

Płać i korzystaj - wizerunek Polaków zagranicą ...więcej»

Działają na rzecz reaktywacji wodnego Szlaku Królewskiego ...więcej»

Dziękujemy firmie Kotaniec za owocną współpracę:)...

2017-11-17, 13:13:59 ~Hurtum.pl

Koneser to niewątpliwie naprawdę wielki sukces Pragi i...

2017-10-26, 21:44:33 ~zdrowy

Muzeum polskiej wódki w Koneserze to będzie na prawdę duża...

2017-09-21, 17:48:53 ~Mądrala

....Kosmetyki toaletowe marki Hermes są w Polsce tylko w...

2017-09-21, 13:38:15 ~MPH

Muzeum w Koneserze to wspaniały ukłon wykonawców w stronę...

2017-08-27, 18:22:27 ~Marek

Koneser to dla Pragi bardzo duża szansa. Jego komercyjna...

2017-08-25, 21:10:09 ~makler

Z takim wyrokiem się zgadzam ALE jest inny problem -...

2017-08-23, 09:19:19 ~TU... .

Koneser będzie miał naprawdę bogatą ofertę zarówno...

2017-05-28, 14:23:48 ~smakosz

Polecamy również przewodniki Stayfolonger na stronach...

2017-05-24, 16:28:23 ~Agata

stat4u

Copyright ©2015 Hotelinfo24.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone

O PORTALU | REGULAMIN SERWISU | REKLAMA W PORTALU  | KONTAKT

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgode na używanie cookie.  Więcej informacji