Niedziela 17 Grudzień 2017

redakcja@hotelinfo24.pl | Reklama w serwisie

Strona główna » Aktualności hotelarskie z kraju » Ponad 6 miliardów złotych inwestycji polskich...

Aktualności hotelarskie z kraju


Ponad 6 miliardów złotych inwestycji polskich uzdrowisk


Dodano: 2017-12-07

Drukuj

WyślijErgo Hestia - cykl spotkań Powiększenie (fot. ergohestia.pl)


Ponad 6 miliardów złotych inwestycji polskich uzdrowisk - symbioza biznesu i środowiska w debacie ERGO Hestii. Jak skutecznie nawigować przez meandry przepisów, zorganizować finansowanie, bezpiecznie zaplanować i zrealizować inwestycje w przyjazną środowisku infrastrukturę – o najlepszych praktykach oraz zarządzaniu ryzykiem debatowano podczas pierwszego z cyklu sopockich spotkań „Powiększenie”.

Spotkaniem z przedstawicielami polskich gmin uzdrowiskowych ERGO Hestia zainaugurowała platformę dyskusji, której celem jest między innymi poszerzanie wiedzy o społecznej odpowiedzialności biznesu. Pomysłodawcy zależy na stworzeniu przestrzeni do wymiany doświadczeń z autorytetami społecznymi, ekspertami, naukowcami i praktykami różnych branż i dziedzin oraz popularyzacji idei zrównoważonego rozwoju, która stanowi wyzwanie dzisiejszych czasów.

Czytaj dalej


REKLAMA
Pierwsze spotkanie zorganizowano pod hasłem „Eko-troska”, we współpracy ze Stowarzyszeniem Gmin Uzdrowiskowych RP. W gronie prezydentów, burmistrzów i radnych gmin uzdrowiskowych oraz naukowców i ekspertów ERGO Hestii rozmawiano na temat szans i wyzwań związanych z wyjątkowym charakterem polskich kurortów. Tylko w ciągu ostatniej dekady polskie uzdrowiska zainwestowały bowiem w swoją infrastrukturę (również w ważne projekty proekologiczne)  ponad 6 mld zł! Dyskusja siłą rzeczy dotyczyła obszaru ochrony środowiska także w biznesowym i ubezpieczeniowym kontekście. Była to też okazja do podsumowania doświadczeń dwóch kolejnych edycji jedynego polskiego konkursu, skierowanego do polskich uzdrowisk – „Eko Hestia Spa”, który z założenia ma promować najciekawsze i inspirujące proekologiczne inwestycje oraz  projekty edukacyjne. Główna nagroda – 100.000 zł, której wyłącznym fundatorem jest ERGO Hestia,  może być wykorzystana przez laureatów wyłącznie na kolejne przedsięwzięcia związane z ochroną środowiska.

Gospodarzem inauguracyjnego spotkania była Małgorzata Makulska, Wiceprezes Grupy ERGO Hestia, która powiedziała m.in.:

Lokalizacja centrali ERGO Hestii w sopockim uzdrowisku zobowiązuje nas do szczególnej troski o zrównoważony rozwój. Chcemy naszymi działaniami i dobrymi przykładami zainspirować innych do ekologicznego myślenia i działania, a jednocześnie czerpać z wiedzy i doświadczeń naszych partnerów ze Stowarzyszenia Gmin Uzdrowiskowych. Konkurs „Eko Hestia Spa” i związana z nim nagroda w wysokości 100.000 zł, którą co roku wyróżniamy jedno z polskich uzdrowisk, tworzą doskonałą platformę do dyskusji o tym, jak efektywnie poprawiać wyjątkową przestrzeń wspólną wokół naszych kurortów.

Wśród zaproszonych gości znaleźli się przedstawiciele polskich uzdrowisk, m.in. burmistrz Uniejowa – najmłodszego polskiego uzdrowiska, które jest laureatem I edycji  konkursu, burmistrz Buska Zdroju  (tegoroczny laureat),  prezydent i samorządowcy z Sopotu, a także przedstawiciele Polanicy Zdroju, Ciechocinka i Ustki. W sympozjum brali również udział naukowcy, m.in. z Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, Uniwersytetu Przyrodniczego z Lublina, Uniwersytetu Gdańskiego, związani z tematyką ochrony środowiska, członkowie Komisji Konkursowej „Eko Hestia Spa” oraz przedstawiciele Izby Gospodarczej Uzdrowiska Polskie.

ERGO Hestia od lat aktywnie realizuje liczne projekty związane z proekologicznymi zachowaniami (redukcja emisji CO2, zielone przedszkole, carpooling, promowanie transportu rowerowego, Park Hestii,  własna pasieka itp.). Budowanie świadomości ekologicznej oraz zaangażowanie w kształtowanie pozytywnych postaw związanych z ochroną środowiska jest naturalną konsekwencją tych działań. Wykorzystując te doświadczenia, nasi eksperci stworzyli również nowatorskie, specjalistyczne ubezpieczenie od szkód środowiskowych.

 
***
Informacje o Grupie ERGO Hestia


Tworzą ją dwie spółki ubezpieczeniowe: STU ERGO Hestia SA i STU na Życie ERGO Hestia SA. Spółki Grupy oferują ubezpieczenia dla klientów indywidualnych w zakresie ochrony majątku i życia, a także dla przemysłu oraz małego i średniego biznesu. Ubezpieczenia majątkowe oferowane są pod 4 markami: ERGO Hestia, MTU, mtu24.pl oraz You Can Drive. Prezesem Spółek Grupy jest Piotr M. Śliwicki.

Sopockie Towarzystwo Ubezpieczeń ERGO Hestia SA powstało 26 lat temu i w warunkach wolnorynkowej gospodarki rozwinęło się do jednego z trzech największych towarzystw ubezpieczeń w Polsce. ERGO Hestia wielokrotnie wyznaczała kierunki rozwoju polskiego rynku ubezpieczeniowego i zdobywała uznanie klientów oraz partnerów biznesowych dzięki innowacyjności i wysokiej jakości likwidacji szkód.

Grupie zaufało 3,2 miliona klientów indywidualnych oraz firm reprezentujących mały i średni biznes, a także największe korporacje. Ubezpieczamy co drugą firmę z setki największych w Polsce. O dynamicznym rozwoju Grupy świadczy fakt, że co 13 sekund wystawiana jest nowa polisa ubezpieczeniowa. W 2016 roku pomogliśmy w ponad 600 tysiącach szkód – co minutę podejmujemy decyzję o wypłacie odszkodowania. Głównym akcjonariuszem Spółek Grupy ERGO Hestia jest międzynarodowy koncern ubezpieczeniowy ERGO Versicherungsgruppe AG, należący do największego reasekuratora, Munich Re.


Źródło: ErgoHestia.pl – 23.11.2017
 


Komentarze:

Znamy termin i miejsce Hotel Investment Trends Poland&CEE ...więcej»

Polacy wstają od stołu. Coraz częściej wyjeżdżamy na święta ...więcej»

Rezerwowe lokalizacje kasyn w Szczecinie z akceptacją miejskich radnych ...więcej»

Hotel w składzie kompleksu sportowo-rekreacyjnego Cracovii w Krakowie ...więcej»

Eurobuild Awards – Puro Hotel Gdańsk Nowym Hotelem Roku ...więcej»

Sposób na puste pokoje poza sezonem ...więcej»

I Ogólnopolski Próbny Egzamin Zawodowy już na koniec listopada! ...więcej»

Le Regina – najdroższy hotel w Polsce ...więcej»

Wielkie otwarcie niskich cen - nowa kampania taktyczna Focus Hotels ...więcej»

Poznań: Hotel Blow Up w Starym Browarze ...więcej»

Dziękujemy firmie Kotaniec za owocną współpracę:)...

2017-11-17, 13:13:59 ~Hurtum.pl

Koneser to niewątpliwie naprawdę wielki sukces Pragi i...

2017-10-26, 21:44:33 ~zdrowy

Muzeum polskiej wódki w Koneserze to będzie na prawdę duża...

2017-09-21, 17:48:53 ~Mądrala

....Kosmetyki toaletowe marki Hermes są w Polsce tylko w...

2017-09-21, 13:38:15 ~MPH

Muzeum w Koneserze to wspaniały ukłon wykonawców w stronę...

2017-08-27, 18:22:27 ~Marek

Koneser to dla Pragi bardzo duża szansa. Jego komercyjna...

2017-08-25, 21:10:09 ~makler

Z takim wyrokiem się zgadzam ALE jest inny problem -...

2017-08-23, 09:19:19 ~TU... .

Koneser będzie miał naprawdę bogatą ofertę zarówno...

2017-05-28, 14:23:48 ~smakosz

Polecamy również przewodniki Stayfolonger na stronach...

2017-05-24, 16:28:23 ~Agata

stat4u

Copyright ©2015 Hotelinfo24.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone

O PORTALU | REGULAMIN SERWISU | REKLAMA W PORTALU  | KONTAKT

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgode na używanie cookie.  Więcej informacji