Środa 17 Styczeń 2018

redakcja@hotelinfo24.pl | Reklama w serwisie

Strona główna » Aktualności hotelarskie z kraju » Soletanche Polska wykonawcą prac fundamentowych...

Aktualności hotelarskie z kraju


Soletanche Polska wykonawcą prac fundamentowych ArtN


Dodano: 2017-12-21

Drukuj

WyślijArtN (fot. facebook.com-pg-fabrykaArtN)


Grupa Capital Park podpisała z firmą Soletanche Polska umowę na realizację specjalistycznych prac fundamentowych w projekcie rewitalizacji wielofunkcyjnego projektu usługowo-handlowo-biurowo-kulturalnego ArtN. Rewitalizacja dawnej Fabryki Norblina ruszyła w połowie listopada i zakończy się w IV kw. 2020 roku.

W skład oferty Soletanche Polska wchodzi pełna gama inżynierskich usług geotechnicznych z zakresu: generalnego wykonawstwa, fundamentowania specjalistycznego, hydrotechniki i infrastruktury: energetycznej, drogowej, kolejowej, lotniczej i morskiej. Firma działa w Polsce od 1996 roku jako część międzynarodowej grupy Soletanche Bachy. W ramach kontraktu z ArtN Soletanche Polska wykona ściany szczelinowe, barety oraz iniekcje strumieniowe Jet Grouting. W pierwszym etapie Soletanche będzie realizować prace projektowe i przygotowawcze na terenie inwestycji. Wykonanie robót fundamentowych na głębokości do 32 m przewidziane jest w okresie od lutego do października 2018 r. Obecnie na terenie dawnej fabryki Norblina trwają prace zabezpieczające zabytkowe budynki. Całością budowy zarządza dział development Grupy Capital Park.

Czytaj dalej


REKLAMA
W Soletanche Polska stawiamy na kreatywne i rzetelne podejścia do projektowania  i innowacyjne zastosowania naszych technologii. Specjalizujemy się w wymagających realizacjach. Historyczna zabudowa, głębokie fundamentowanie oraz realizacja ścian szczelinowych w bliskim sąsiedztwie metra, to wyzwania na miarę naszych ambicji. Poza tym cieszy nas fakt, że możemy być częścią tak prestiżowego projektu i to  w samym centrum Warszawy. To nasz pierwszy kontrakt dla Grupy Capital Park  i mamy wysoko postawioną poprzeczkę, ze względu na napięty harmonogram prac wykonawczych. Jestem natomiast przekonana, że nie będzie to przeszkodą do osiągnięcia wspólnego sukcesu – mówi Emilia Błach, Kierownik Działu Ofertowego, Soletanche Polska.

ArtN będzie obejmował 9 poziomów nadziemnych i 4 podziemne. W ramach projektu powstanie ponad 64 tys. mkw. powierzchni użytkowej, w tym 40 tys. mkw. powierzchni biurowej klasy A (poziomy od +3 do +8) i 24 tys. mkw. powierzchni rozrywkowo-usługowo-handlowo-kulturalnej (poziomy od -1 do +2). Projekt zakłada wkomponowanie 9 zabytkowych budynków i 2 historycznych oraz 44 maszyn  i urządzeń. Parking zlokalizowany na trzech kondygnacjach podziemnych zaoferuje 750 miejsc parkingowych (400 miejsc dla pracowników biur i 490 dla handlu i usług, w tym 140 rotacyjnych). Absolutną nowością będzie pierwszy w Polsce w pełni automatyczny, podziemny parking na 200 rowerów. ArtN będzie dodatkowo otwartą przestrzenią dostępną przez całą dobę, doskonale wkomponowaną w tkankę miasta, stanowiącą jej przedłużenie.

ArtN posiada finansowanie z wkładu własnego inwestora na pierwsze 10 miesięcy budowy oraz z kredytu bankowego Pekao S.A. na kwotę około 160 mln euro.

O inwestorze
Grupa Capital Park jest aktywnym inwestorem, doświadczonym deweloperem i zarządcą nieruchomości działającym na polskim rynku od ponad 14 lat. Od momentu powstania w 2003 roku Grupa przeprowadziła ponad 100 transakcji inwestycyjnych. Zarządza obecnie portfelem 68 projektów nieruchomościowych o łącznej powierzchni ok. 271 tys. mkw. w 34 miastach, którego bieżąca wartość wynosi 2,1 mld zł. Flagowymi inwestycjami Grupy Capital Park są trzy warszawskie projekty: największy ekologiczny biurowiec z certyfikatem LEED Platinum – Eurocentrum Office Complex (85 tys. mkw. powierzchni biurowo-handlowej), wielofunkcyjny budynek Royal Wilanów (36 tys. mkw. powierzchni biurowohandlowej) oraz rewitalizacja dawnej Fabryki Norblina – ArtN (65 tys. mkw.).  Grupa specjalizuje się w wyszukiwaniu i wykorzystywaniu okazji rynkowych oraz nabywaniu nieruchomości ze znacznym potencjałem budowy wartości. Cechą wyróżniającą Grupę jest również kreatywne podejście do asset managementu. Wartością dodaną obiektów, zarówno dla najemców, jak i okolicznych mieszkańców, jest unikalny, stworzony przez Grupę, program „Biuro Plus” oferujący szeroki zakres usług i aktywności oraz ogólnodostępną przestrzeń publiczną wokół budynków.  Capital Park osiąga dochody z najmu oraz sprzedaży nieruchomości lub produktów inwestycyjnych opartych na nieruchomościach. W 2013 r. Grupa stworzyła innowacyjny na polskim rynku Real Estate Income Assets FIZ AN I złożony z 39 atrakcyjnie zlokalizowanych nieruchomości handlowych typu highstreet, którym aktywnie zarządza i w którym posiada 15-proc. udział. W 2016 r. Grupa Capital Park stworzyła REIA FIZ II, w skład którego wchodzi portfel ośmiu nieruchomości. Od grudnia 2013 r. spółka Capital Park S.A. jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.


Źródło: CapitalPark.pl - 19.12.2017; Mediadem.pl


Komentarze:

Hotelowa łazienka przyszłości: AccorHotels stawia na interaktywne prysznice ...więcej»

Nowa inwestycja hotelowa w sercu Głównego Miasta przy Długim Targu 1-10 ...więcej»

Manor House SPA najlepszym hotelem SPA dla dorosłych ...więcej»

Qubus Hotel kolejny rok z rzędu otrzymał nagrodę „Geparda Biznesu” ...więcej»

Turystyka, zarządzanie czy marketing usług medycznych? Już nie musisz wybierać! ...więcej»

Sposób na puste pokoje poza sezonem ...więcej»

I Ogólnopolski Próbny Egzamin Zawodowy już na koniec listopada! ...więcej»

Le Regina – najdroższy hotel w Polsce ...więcej»

Wielkie otwarcie niskich cen - nowa kampania taktyczna Focus Hotels ...więcej»

Poznań: Hotel Blow Up w Starym Browarze ...więcej»

Koneser dla mieszkańców Pragi i nie tylko to wielka...

2018-01-14, 15:14:12 ~smakosz

Więcej o Dolinie Psarki można znaleźć na...

2018-01-09, 19:03:15 ~Michał

Dziękujemy firmie Kotaniec za owocną współpracę:)...

2017-11-17, 13:13:59 ~Hurtum.pl

Koneser to niewątpliwie naprawdę wielki sukces Pragi i...

2017-10-26, 21:44:33 ~zdrowy

Muzeum polskiej wódki w Koneserze to będzie na prawdę duża...

2017-09-21, 17:48:53 ~Mądrala

....Kosmetyki toaletowe marki Hermes są w Polsce tylko w...

2017-09-21, 13:38:15 ~MPH

Muzeum w Koneserze to wspaniały ukłon wykonawców w stronę...

2017-08-27, 18:22:27 ~Marek

Koneser to dla Pragi bardzo duża szansa. Jego komercyjna...

2017-08-25, 21:10:09 ~makler

Z takim wyrokiem się zgadzam ALE jest inny problem -...

2017-08-23, 09:19:19 ~TU... .

stat4u

Copyright ©2015 Hotelinfo24.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone

O PORTALU | REGULAMIN SERWISU | REKLAMA W PORTALU  | KONTAKT

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgode na używanie cookie.  Więcej informacji