Czwartek 25 Kwiecień 2024

redakcja@hotelinfo24.pl | Reklama w serwisie

Strona główna » Aktualności gastronomiczne » Czy zdobędą sławę jak szefowie kuchni? Finałowa...

Aktualności gastronomiczne


Czy zdobędą sławę jak szefowie kuchni? Finałowa 13-ka World Class Poland 2018


Dodano: 2018-06-01

Drukuj

Wyślij



WorldClass 2018 półfinał


Telewizyjne reality shows wykreowały kulinarne sławy, a do ich lokali ustawiają się kolejki. Czy dogoni ich „nocna zmiana” w postaci mistrzów sceny koktajlowej? Organizator World Class Poland wyłonił właśnie 13 finalistów barmańskiego konkursu. W czerwcu zmierzą się o tylko jedną przepustkę na globalne zawody w Berlinie.



Mają od 24 do 36 lat, doświadczenie barmańskie od 2,5 roku do 11 lat, rozmaite, barwne życiorysy. Łączy ich pasja do kreowania smaków i komponowania ze sobą różnych, często nietypowych składników. Mieszkają i pracują w 8 miastach: Gdańsk, Sopot, Kraków, Osiek, Łódź, Szczecin, Warszawa i Wrocław. Tak przedstawia się finałowa trzynastka najlepszych w Polsce barmanów.

WorldClass 2018 półfinał

Przeszli przez cykl szkoleń konkursowych, sito ogólnopolskich eliminacji, które wyłoniło 30-kę najlepszych, a następnie zmagania półfinałowe pod okiem międzynarodowego jury i krajowych zwycięzców konkursu z trzech poprzednich lat. Zachwycili w konkurencjach „Why So Sour’ous” i „Berlin Biography”, a przed nimi wielki finał World Class Poland 2018.

WorldClass 2018 półfinał

Zwycięstwo w krajowych kwalifikacjach to bilet do Berlina, gdzie na przełomie września/października 2018 r. polski Barman Roku zmierzy się z konkurentami z około 60 państw. Polska oddeleguje swojego zawodnika do konkursu po raz czwarty.

WorldClass 2018 półfinał

World Class to światowy program, który odkrywa i promuje barmańskie talenty. W 9-letniej historii globalny tytuł zdobyło czterech Europejczyków. W Polsce konkurs wyłonił i wypromował już trzy gwiazdy sceny barmańskiej. Zostali nimi warszawscy barmani: Janusz Lemiesz (2017), Paweł Rodaszyński (2016) i Mateusz Szuchnik (2015).

WorldClass 2018 półfinał

W czwartym roku obecności konkursu w Polsce, program World Class zyskał jeszcze większy rozmach niż do tej pory. Od 6 do 17 czerwca w kilkunastu miastach odbędzie się pierwsze w naszym kraju święto kultury koktajlowej – World Class Cocktail Festival. Przez 12 dni, w najlepszych barach m.in. w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Łodzi, Poznaniu i Szczecinie, będzie można skosztować koktajli w festiwalowej cenie 29 zł za 2 napoje. Kropkę nad „i” podczas festiwalu postawi finałowa rywalizacja konkursowa – 17 czerwca w klubokawiarni Miłość Warszawie, kiedy to miłośnicy sztuki koktajlowej będą mogli na żywo obejrzeć zmagania o tytuł Barmana Roku World Class Poland 2018.


Oni namieszają w finale World Class Poland 2018:

Oskar Weręża
Lat 29, za barem od 5 lat. Szef baru w Eliksir, Gdańsk.

Barman-matematyk. Pochodzi z Poznania, gdzie zdobył licencjat na wydziale matematyki i informatyki UAM. W świat sztuki koktajlowej wkraczał stopniowo, by pokochać złożoność i kreatywność profesji barmana. Przeprowadził się do Gdańska i w ciągu ostatnich lat z pasją zgłębia tajniki rzemiosła. Intensywnie angażuje się też w konkursy, z których czerpie wiedzę i inspirację. Ma na swoim koncie podium w kilku z nich. Do swojej pracy przemyca wiedzę z innych dziedzin, np. menu układa zgodnie z testami psychologicznymi Rorschacha.

Marek Pobłocki
Lat 29, za barem od 11 lat. Menedżer baru w Nowy Świat, Sopot.

Urodził się w Gdyni, ale całe swoje życie prywatne i profesjonalne związał z Sopotem, z rocznym epizodem w Warszawie. W zawodzie przeszedł całą ścieżkę, od barbecka po szefa baru. Specjalista od pianek, pudrów i nietypowych składników, jak rzodkiewka, suszone grzyby czy musztarda. Ostatnio zgłębia ekonomikę barową. Z treningów rugby wyciągnął zacięcie do zdrowej rywalizacji, a do World Class Poland zakwalifikował się po raz trzeci, w tym w 2015 roku dotarł do finału.

Maciej Mazur
Lat 24, za barem od prawie 3 lat. Barman w Z ust do ust, Kraków.

Absolwent zarządzania o specjalizacji: gospodarka nieruchomościami. Z gastronomią miał do czynienia początkowo sporadycznie, pracując sezonowo w barach i restauracjach w rodzinnym Świnoujściu. Niecałe 3 lata temu za barem stanął tylko na chwilę – i tak już zostało! Ukończył kursy barmańskie w Poznaniu i Amsterdamie, by po pierwszych doświadczeniach w poznańskich lokalach, trafić do Krakowa. W międzyczasie odniósł sukcesy w kilkunastu konkursach. Do World Class Poland zakwalifikował się po raz pierwszy.

Paweł Michalik
Lat 26, za barem od ponad 3 lat. Barman w TramBar, Kraków.

Pochodzi z Nowego Sącza, zdobył licencjat z administracji na UJ. Odziedziczona po dziadku, obszerna kolekcja trunków zainspirowała go do poznania ich historii, właściwości oraz do eksperymentów miksologicznych. Hobby przerodziło się w zawód, poparty ukończonym kursem barmańskim, szkoleniami i doświadczeniem w kilku krakowskich lokalach. Ekspert od samodzielnie przygotowywanych kordiałów, syropów i sezonowych dodatków.

Krzysztof Ciemiera
Lat 32, za barem od 8 lat. Szef baru w alter MOLO w Osieku (pow. oświęcimski).

Spec od tworzenia i promocji konceptów barowych. Poszukiwał swojej drogi życiowej na studiach na kierunkach historia, turystyka i zarządzanie. Jednak po powrocie z pracy tymczasowej na greckiej wyspie Kos, to barmaństwo stało się jego pasją i sposobem na życie. Jest samoukiem, który szlify zawodowe zdobywa w codziennej pracy, a także uczestnicząc w konkursach, które trudno zliczyć i z których zawsze przywozi bagaż wiedzy i inspiracji. Nieustannie czyta i… pyta! Do World Class Poland zakwalifikował się po raz trzeci, a w ubiegłym roku zajął 1. miejsce w półfinale konkursu i 6. lokatę w finale.

Piotr Dębowski
Lat 25, za barem od 5 lat. Barman w Bawełna, Łódź.

Urodził się i pracuje w Łodzi. Za bar trafił po raz pierwszy podczas urlopu dziekańskiego i postanowił zostać na dłużej. Ma na swoim koncie kurs barmański II stopnia i kilka lat pracy w łódzkich lokalach. Wśród koktajlowych klasyków jego popisowe mikstury to Negroni i Tom Collins. Obecnie zgłębia wykorzystanie procesu fermentacji w koktajlach. World Class Poland to jego pierwszy konkurs w karierze barmana.

Bartłomiej Wójcik
Lat 36, za barem od 4 lat. Barman w Browarze Księży Młyn, Łódź.

Pochodzi z Gubina (woj. lubuskie). Z wykształcenia jest fotografem, z tytułem magistra Wyższej Szkoły Sztuki i Projektowania w Łodzi, a w profesji barmana – pasjonatem i samoukiem. Umiejętności pogłębia m.in. obserwując mistrzów miksologii z kraju i zagranicy oraz uczestnicząc w konkursach. W World Class Poland jest weteranem – dotychczas już trzykrotnie dotarł do finałowej dwunastki. W swojej pracy umiejętnie łączy techniki barmańskie i kulinarne.

Bart Miedeksza
Lat 30, za barem od ponad 8 lat. Barman w 17 Schodów, Szczecin.

Artystyczna dusza i poszukiwacz prawdziwego spełnienia w życiu, które zawodowo odnalazł w kontakcie z ludźmi i sztuce barmańskiej. Urodził się w Szczecinie, gdzie od najmłodszych lat uczył się fotografii i gry na gitarze. Pracował w Wielkiej Brytanii jako fotograf. Potem zdobywał doświadczenie barmańskie w Warszawie, Szczecinie oraz Londynie, m.in. jako menedżer baru w High Water, by wrócić do rodzinnego miasta, gdzie rozwija pasję w lokalu 17 Schodów. Ma na swoim koncie udział w kilku brytyjskich konkursach barmańskich, w tym World Class UK w 2017 roku.

Marcin Kruk
Lat 28, za barem od 9 lat. Barman w Kita Koguta, Warszawa.

Urodził się i pracuje w Warszawie. Za bar trafił z planem, by tylko zarobić na studia. Dziś studiuje finanse i rachunkowość, ale na scenie barmańskiej i tak postanowił pozostać na dłużej, bo świat koktajli okazał się miłością od pierwszego wejrzenia. Ukończył kurs barmański, a doświadczenie zdobywał w kilku warszawskich lokalach oraz w Yorku, w Anglii. W ubiegłym roku w World Class Poland zajął 2. lokatę i wystartował ponownie, bo – jak o sobie mówi – nie lubi składać broni.

Kuba Magnuszewski
Lat 29, za barem od 10 lat. Szef baru i General Manager w 6 Cocktails, Warszawa.

Do gastronomii trafił na początku studiów ekonomicznych. Dziś jest szefem baru, głównym menedżerem i hostem w stołecznym 6 Cocktails. Trener w Bar Work Academy i Master Craft Academy oraz juror w ogólnopolskim plebiscycie Bar Roku. Laureat wielu konkursów, a jego największy sukces to najlepszy na świecie wynik w zawodach Ultimate Bartenders Championship, składających się z wielu mniejszych konkursów. Za barem ceni sobie szybkość, dokładność i opłacalność. Miłośnik alkoholi starzonych, szczególnie wyspiarskiej szkockiej whisky. Oprócz pracy, adrenalinę czerpie z koszykówki i sportów ekstremalnych.

Dawid Pytkowski
Lat 29, za barem od 11 lat. Barman w El Koktel, Warszawa.

Znany bywalcom stołecznych koktajlbarów, bo jako barman zaskakuje ich smakami i zajmuje rozmowami od 11 lat. Praca za barem, która miała zapewnić fundusze na kurs maklera giełdowego, skradła jego serce na dłużej i przyniosła sukcesy w konkursach. Szlify zdobywał w kilku warszawskich lokalach, a obecnie reprezentuje El Koktel. Jak na technologa energii odnawialnej oraz menedżera i inżyniera produkcji SGGW przystało, wyznaje inżynierskie podejście do sztuki barmańskiej i poznawania nowych składników.

Jakub Sienkiewicz
Lat 27, za barem od 5 lat. Barman w KiTi bar, Warszawa.

Studiował zarządzanie i marketing na Uniwersytecie Gdańskim i od dziecka obserwował rodziców rozwijających własną firmę. Jednak te doświadczenia zainspirowały go do czegoś zupełnie nowego – tak rozpoczął swoją przygodę z gastronomią. Pierwsze kroki za barem stawiał w rodzinnym Gdańsku. Dziś rozwija swoje pasje w Warszawie, w barze specjalizującym się w kulturze ‘tiki’, a także uczestnicząc w konkursach. Inspiracje czerpie z podróży, z których przywozi koncepty smakowe i klimat odwiedzanych miejsc.

Daniel Kędzior
Lat 25, za barem od 4 lat. Szef baru w kawiarni Literatka, Wrocław.

Urodził się Rzeszowie. Ukończył geografię na Uniwersytecie Wrocławskim. Tymczasowa praca za barem w czasie studiów przerodziła się jednak w pasję, która zagwarantowała mu podium w kilku krajowych konkursach barmańskich. W World Class Poland swoich sił próbuje po raz pierwszy. W pracy za barem najbardziej ekscytuje go możliwość zaskakiwania gości smakami i aromatami, których nie znali do tej pory.


DODATKOWE INFORMACJE NA TEMAT WORLD CLASS
World Class Poland – Facebook Fan Page: www.facebook.com/worldclasspoland
Strona World Class Competition: www.definitivedrinkingguide.com
Światowy klub World Class www.theworldclassclub.com

DIAGEO
Producent i dystrybutor jednych z najbardziej znanych marek alkoholowych na świecie, z kategorii alkoholi mocnych, win i piw. Firma posiada m.in. takie marki jak: whisky Johnnie Walker, Crown Royal, J&B, Buchanan's, Windsor, wódki Smirnoff, Cîroc i Ketel One, a także Captain Morgan, Baileys, Don Julio, Tanqueray i Guinness. Diageo to międzynarodowa firma, prowadząca sprzedaż w ponad 180 krajach na całym świecie.
Firma jest notowana na giełdach w Nowym Jorku (DEO) i Londynie (DGE). Więcej informacji na temat Diageo, jej pracowników, marek, wyników biznesowych można znaleźć na www.Diageo.com. Dodatkowe wiadomości na temat odpowiedzialnego picia alkoholu, różne narzędzia oraz informacje o inicjatywach związanych z tym tematem dostępne są na www.DrinkIQ.com

DIAGEO RESERVE
Diageo Reserve to dział Diageo, skupiający wielokrotnie nagradzane, luksusowe portfolio wyśmienitych alkoholi, wyróżniających się wyjątkową tradycją, kunsztem i innowacjami. Kolekcja Diageo Reserve obejmuje takie marki, jak: wódki Cîroc i Ketel One, gin Tanqueray No. TEN i Tanqueray London Dry, whisky Johnnie Walker Blue Label, Scotch Whisky Platinum Label i Gold Label, Haig Club, a także Tequila Don Julio, rum Zacapa, Bulleit Bourbon, Talisker, single malt Mortlach i Singleton. Diageo Reserve promuje odpowiedzialne spożywanie alkoholu, a motto firmy brzmi: „Ciesz się życiem, każdego dnia, w każdym miejscu”.

DIAGEO RESERVE WORLD CLASS
Program Diageo Reserve WORLD CLASS rozwija najlepsze doświadczenia i kulturę spożywania koktajli na całym świecie. To największa, luksusowa i najbardziej wiarygodna wizytówka w branży. Odkrywa kolejną generację barmańskich talentów, które ustanawiają najnowsze trendy miksologii i popularyzuje je w najlepszych lokalach na całym świecie. U podstaw tej inicjatywy leży znakomity, globalny program szkoleniowy i ciesząca się międzynarodowym uznaniem platforma, która zmierza do rozwijania profesji barmana i budowania karier laureatów konkursu o tytuł „Barmana Roku”. Od pierwszej edycji zawodów World Class w 2009 roku już ponad 250 000 barmanów na całym świecie mogło skorzystać z wiedzy i inspiracji w dziedzinie miksologii. Dzięki współpracy z największymi ekspertami, mediami oraz partnerami projektu, marka DIAGEO RESERVE WORLD CLASS jest powszechnie uznawana wśród barmanów i klientów jako znak wyrafinowania i wyróżnienia międzynarodowej kultury spożywania najlepszych alkoholi.


Źródło: HelloPR.pl – 29.05.2018


Komentarze:

Dwa i więcej w jednym, czyli najciekawsze koncepty gastronomiczne ...więcej»

Ostatni Mikser Kulinarny w drugiej edycji programu Szef dla Młodych Talentów ...więcej»

Nowa restauracja Sphinx w Galerii Dominikańskiej we Wrocławiu ...więcej»

Krajowy finał World Class 2018 rozstrzygnięty! ...więcej»

Pierwsze akredytowane laboratorium, które bada wina ...więcej»

Pierwsze akredytowane laboratorium, które bada wina ...więcej»

Dwa i więcej w jednym, czyli najciekawsze koncepty gastronomiczne ...więcej»

Nowa restauracja Sphinx w Galerii Dominikańskiej we Wrocławiu ...więcej»

Ostatni Mikser Kulinarny w drugiej edycji programu Szef dla Młodych Talentów ...więcej»

Krajowy finał World Class 2018 rozstrzygnięty! ...więcej»

Piękny Pałac, odremontowany i zaadoptowany na...

2018-06-08, 23:45:01 ~Zbigniew Hanke

Też jak jadę na rower to biorę dużą butelkę cisowianki,...

2018-05-15, 12:57:50 ~Agata

Fajnie, że Koneser będzie miał taką bogatą ofertę...

2018-03-24, 18:12:35 ~Karolina

"Prawdopodobnie" ... z tego co widziałem to Golden Tulip...

2018-03-06, 10:02:29 ~Paul VD

Warszawa a szczególnie Praga potrzebowała inwestycji...

2018-02-19, 19:49:28 ~klara

Świetna inicjatywa, podpisuję się obiema rękami. Dzieci...

2018-01-24, 16:51:44 ~anita

Jakie blisko 700 000 skoro nawet nie było pół miliona...

2018-01-16, 13:49:40 ~Brzeski

Koneser dla mieszkańców Pragi i nie tylko to wielka...

2018-01-14, 15:14:12 ~smakosz

Więcej o Dolinie Psarki można znaleźć na...

2018-01-09, 19:03:15 ~Michał

Copyright ©2008-2018 Hotelinfo24.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone

O PORTALU | REGULAMIN SERWISU | REKLAMA W PORTALU  | KONTAKT

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgode na używanie cookie.  Więcej informacji