Sobota 20 Kwiecień 2024

redakcja@hotelinfo24.pl | Reklama w serwisie

Strona główna » Gastronomia » Jak z powodzeniem prowadzić nocny klub

Artykuły serwisu


Jak z powodzeniem prowadzić nocny klub


Dodano: 2008-10-20

Drukuj


Pewnego dnia, wstąpiłem na śniadanie do jednego z najnowszych lokali w dzielnicy Northside. Po przekazaniu zamówienia kelnerce zauważyłem dwóch dżentelmenów przy sąsiednim stoliku. Rozpoznałem w nich właścicieli najnowszego nocnego klubu w mieście. Pozdrowiłem ich zwyczajowo, a oni odwzajemnili mój gest.

Oczywistym było, że właśnie kończyli swój dzień pracy. Praca w nocnym klubie musi być totalnie innym doświadczeniem życiowym. Musisz jakoś przeżyć cały dzień, a następnie zmusić się, aby iść do pracy na całą, długą noc. Niczym niezwykłym jest powiedzenie operatora takiego klubu „Pracuję przez 28 godzin na dzień!”

Jeżeli sądzisz, że prowadzenie restauracji stwarza wiele problemów, to prowadzenie nocnego klubu może wyprowadzić cię z równowagi. Jakkolwiek sukces finansowy i stabilizacja mentalna w biznesie nocnego klubu powinny być ze sobą skorelowane od samego początku, już w dniu, w którym zdecydujesz się na działalność w tym interesie.

Jeżeli masz doświadczenie związane z budowaniem działalności restauracyjnej lub przemodelowaniem istniejącego lokalu, pomnóż swoje zmartwienia i troski razy trzy, a będziesz miał jakiekolwiek pojęcie, czego można oczekiwać starając się o zbudowanie nocnego klubu.

Jeżeli nie ma większych problemów, zaplanowanie i zbudowanie działalności nowego nocnego klubu może zająć od 6 do 9 miesięcy. Jeżeli coś pójdzie nie tak, jak zaplanowano, może to zająć nawet ponad rok. W międzyczasie, koszty kumulują się z miesiąca na miesiąc i do momentu, kiedy klub będzie gotowy do otwarcia, zbyt często zdarza się, że fundusze zaplanowane na potrzeby budowlane i rozwojowe oraz na uroczyste otwarcie, wyczerpują się już przed tą uroczystością.

Jedną z pierwszych przeszkód, którą trzeba pokonać jest opracowanie koncepcji klubu, która powinna przyciągnąć zainteresowanie klubowej klienteli, a także nie odstraszyć przypadkowych osób odwiedzających lokal. Po drugie, należy zabezpieczyć wyróżniającą się lokalizację przyszłego klubu. Po trzecie, należy uzyskać zezwolenie na sprzedaż alkoholu, bez jakichkolwiek problemów ze strony okolicznych mieszkańców i ich oficjalnych przedstawicieli.

Następnie, należy wykonać wszelkie prace konstrukcyjne i adaptacyjne na czas i w określonych limitach budżetowych. Po piąte, należy zaplanować stworzenie odpowiedniego nastroju, kreującego unikalną „klubową” atmosferę. Po szóste, należy znaleźć pracowników, którzy będą działać zgodnie z udzielanymi wskazówkami i „tworzyć klubową scenerię”. Po siódme, należy ze znawstwem dokonać zakupu alkoholu wysokoprocentowego, win i piwa, aby zmaksymalizować akceptację bywalców klubu i uzyskiwać najbardziej korzystne wyniki finansowe.

Właściciele klubu zgadzają się z tym, że zawsze bywały problemy, z którymi nie byli sobie w stanie od razu poradzić, w trakcie budowy i organizacji klubu. Budowanie klubu lub restauracji od podstaw, lub całkowicie przebudowując już istniejący lokal może być wyczerpującym przedsięwzięciem. Jakakolwiek budowa jest z reguły kosztowna, ale jeżeli ponadto jesteś niezdecydowany i niepewny co do tego, co chcesz naprawdę zrobić, to może się ona okazać szczególnie drogą i kosztowną zarówno pod względem czasu, jak i wydatkowanych kwot.

Musisz sobie zabezpieczyć dobre wstępne planowanie i profesjonalne doradztwo zmierzające do wyeliminowania możliwości popełnienia błędu, monitorowania i koordynowania wszystkich bieżących prac. Musisz mieć aktualne projekcje wykonywanych prac, aby być zorientowanym w ich kosztach. Nie możesz jednak opracować i rozpocząć tworzenia projekcji, zanim nie będziesz miał opracowanej szczegółowej koncepcji całego przedsięwzięcia.

Musisz zastanowić się nad koncepcją działalności rozrywkowej, systemu dźwiękowego, parkietu tanecznego, ilości i lokalizacji punktów barowych, schematem ogólnego wyposażenia, rodzajem działalności gastronomicznej, wyglądem wnętrz i jak twój lokal będzie wyglądał na zewnątrz. W jaki sposób zorganizować parking samochodowy. A co z zapewnieniem bezpieczeństwa?

Organizator i przyszły operator klubu mogą zrobić to wszystko na własną rękę, jeżeli posiadają odpowiednią wiedzę, czas i odporność na stres. Aby zbudować nocny klub potrzeba bardzo wiele energii i samozaparcia.

Oto kilka zasad, według których należy postępować:

1.      Zdecyduj się na koncepcję obejmującą każdy dzień tygodnia.
2.      Zaplanuj przestrzenne rozmieszczenie barów, sali konsumpcyjnej i parkietu tanecznego.
3.      Dokonaj starannego przeszkolenia personelu.
4.      Wprowadź efektywną i skuteczną kontrolę gotówki.
5.      Wprowadź dobrze przemyślaną kontrolę produktów.
6.      Opracuj strategiczny plan marketingowy i budżet pozwalający na jego realizację.
7.      Zatrudnij odpowiednią liczbę managerów dla zapanowania nad operacyjnym stresem.
8.      Zatrudnij artystów rozrywkowych, którzy potrafią przyciągnąć klubową klientelę, jakiej potrzebujesz.
9.      Uczciwie i z szacunkiem, na jaki zasługują, traktuj wszystkich swoich klientów.
10.  Z wyprzedzeniem przygotuj się do podejmowania odpowiednich działań w stosunku do osób nadużywających alkoholu i zakłócających spokój.

Dobrze prowadzony nocny klub powinien dysponować efektywną obsługą barową i gastronomiczną. Nie możesz stosować metody prób i błędów, aby zorientować się, jaka działalność się sprawdza, a jaka nie i stale pozostawać wypłacalnym. Musisz przewidywać zmieniające się potrzeby i fantazje bywalców klubu i przełożyć te przewidywania na twardą rzeczywistość muzyki, światła, dźwięku i posiłków.

Każdy, kto pragnie przystąpić do biznesu nocnych klubów, niezależnie od tego czy ma wcześniejsze doświadczenie związane z barem lub restauracją, powinien zaplanować spotkanie z profesjonalistami w tej dziedzinie, aby zewrzeć wspólnie wysiłki w celu umożliwienia rozruchu tej działalności, prowadzonej regularnie i precyzyjnie, aby zapewnić właścicielom dobry zwrot z inwestycji.

Lloyd M. Gordon


Komentarze:

System HACCP dla gastronomii - dlaczego jest niezbędny? ...więcej»

Audyt jakości w gastronomii - czym jest i dlaczego jest taki istotny ...więcej»

Sezonowanie mięs i serów ...więcej»

Jakie menu przygotować na imprezę, gdy goście nie jedzą glutenu? ...więcej»

Jak poprawić efektywność konferencji? Zaserwuj gościom Brain Food! ...więcej»

Standardowe procedury check in i check out w hotelu ...więcej»

Pokój hotelowy - definicja, rodzaje, wyposażenie ...więcej»

Czym jest usługa hotelarska? ...więcej»

Test dla hotelarzy 12 - Technik hotelarstwa ...więcej»

Test dla hotelarzy 8 - Technik hotelarstwa ...więcej»

Piękny Pałac, odremontowany i zaadoptowany na...

2018-06-08, 23:45:01 ~Zbigniew Hanke

Też jak jadę na rower to biorę dużą butelkę cisowianki,...

2018-05-15, 12:57:50 ~Agata

Fajnie, że Koneser będzie miał taką bogatą ofertę...

2018-03-24, 18:12:35 ~Karolina

"Prawdopodobnie" ... z tego co widziałem to Golden Tulip...

2018-03-06, 10:02:29 ~Paul VD

Warszawa a szczególnie Praga potrzebowała inwestycji...

2018-02-19, 19:49:28 ~klara

Świetna inicjatywa, podpisuję się obiema rękami. Dzieci...

2018-01-24, 16:51:44 ~anita

Jakie blisko 700 000 skoro nawet nie było pół miliona...

2018-01-16, 13:49:40 ~Brzeski

Koneser dla mieszkańców Pragi i nie tylko to wielka...

2018-01-14, 15:14:12 ~smakosz

Więcej o Dolinie Psarki można znaleźć na...

2018-01-09, 19:03:15 ~Michał

Copyright ©2008-2018 Hotelinfo24.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone

O PORTALU | REGULAMIN SERWISU | REKLAMA W PORTALU  | KONTAKT

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgode na używanie cookie.  Więcej informacji