Strona główna » Wydarzenia z branży » Piknik nad Odrą 2017

Wydarzenia z branży

Odsłony: 624


Piknik nad Odrą 2017


Termin: 2017-05-13 - 2017-05-14

Miejsce: Szczecin

Wkrótce odbędzie się kolejna edycja najliczniej odwiedzanej targowej imprezy turystycznej w Polsce „Pikniku nad Odrą” Zapraszamy do Szczecina, na Wały Chrobrego w dniach 13 -14 maja 2017 roku. Wstęp na targi turystyczne jest bezpłatny. Chcesz wziąć udział jako wystawca? Zgłoś się tutaj.

„Piknik nad Odrą” to wydarzenie organizowane w jednym z najbardziej reprezentacyjnych miejsc Szczecina. Piknik nad Odrą jest największą w regionie zachodniopomorskim imprezą, której ideą przewodnią jest promowanie turystyki. Piknik nad Odrą stał się produktem turystycznym samym w sobie, licznie odwiedzanym przez mieszkańców miasta i regionu oraz turystów z Polski i Niemiec. W poprzedniej edycji Pikniku udział wzięło ponad 200 wystawców i 50000 odwiedzających. Impreza tętni życiem dzięki dziesiątkom pokazów, prezentacji i spotkań inspirujących do aktywnego poznawania kraju i zagranicy poprzez rekreację, sport, kulturę, obyczaje kulinaria.

Celem wydarzenia jest dostarczenie turystom i mieszkańcom regionu rozrywki w połączeniu z poznawaniem rynku turystycznego i promocją turystyki regionalnej, aktywnej
i specjalistycznej. Idea produktu opiera się na zorganizowaniu:

- festynu dla mieszkańców i turystów z szeregiem atrakcyjnych prezentacji muzycznych
i kulturowych,

- prezentacji turystycznych ofert regionu,

- prezentacji kultury regionu – m.in. występy zespołów folklorystycznych, pokazy zwyczajów
i obyczajów,

- targów turystycznych – promocja regionów (województwa zachodniopomorskie, kraj, zagranica);

- płaszczyzny integracji transgranicznej polsko-niemieckiej,

- płaszczyzny wymiany doświadczeń dla interesariuszy regionalnego, krajowego
i zagranicznego rynku turystycznego,

- możliwości odbycia spotkań handlowych i integracyjnych branży turystycznej.

ELEMENTY SKŁADOWE PIKNIKU NAD ODRĄ:

26.TARGI TURYSTYCZNE MARKET TOUR to najważniejsze wydarzenie Pikniku, najliczniej

Odwiedzane targi turystyczne w Polsce. W alei MARKET TOUR prezentowana jest oferta biur podróży, hoteli, ośrodków wypoczynkowych, rekreacyjnych, sanatoryjnych, a także regionów i miast turystycznych z Polski i zagranicy.

LISTA PRODUKTÓW TRADYCYJNYCH to wydarzenie, które ma na celu promowanie regionalnych i tradycyjnych produktów. Tu można zobaczyć, skosztować i kupić specjały
z całej Polski, a także poznać ich receptury i tradycje z nimi związane.

TARGI ZDROWEJ ŻYWNOŚCI I PRODUKTÓW EKOLOGICZNYCH ORGANIC to okazja do spotkania z producentami żywności zarówno z obszaru województwa zachodniopomorskiego, jak i z Polski oraz kilku krajów europejskich. Podczas targów można zakupić ekologiczną żywność i rękodzieło wykonane z produktów naturalnych. Wystawcami są grupy producenckie z branży rolno-spożywczej, gospodarstwa rolne oraz firmy.

WIELKIE GOTOWANIE to przyrządzanie regionalnych i międzynarodowych przysmaków w olbrzymim 2500-litrowym garze. Podczas poprzednich edycji Pikniku nad Odrą gotowanybył już Paprykarz Szczeciński, Zupa Rybna i Pikantna Zupa Piknikowa. Doświadczeni kucharze doskonale radzą sobie z tak wielkim wyzwaniem, jakim jest ugotowanie potrawy dla 10 tys. osób.

PIKNIKOWA ESTRADA - muzyka i taniec to nieodłączne części Pikniku nad Odrą. Na scenie

usytuowanej w centralnym punkcie imprezy występują artyści z repertuarem piosenki turystycznej, biesiadnej, szant oraz zespoły folklorystyczne. Program targów urozmaicają

liczne konkursy, degustacje i pokazy. Odwiedzający to mieszkańcy Szczecina, regionu, jak również turyści z innych obszarów kraju przygranicznych terenów Niemiec. Uczestnicy Pikniku, często całymi rodzinami, przybywają na imprezę w poszukiwaniu inspiracji przy planowanych podróżach, korzystnych ofert wyjazdów, propozycji aktywnego wypoczynku w regionie, kraju lub za granicą, a także możliwości spędzenia wolnego czasu w mieście.

ALEJA FOODTRUCKÓW – specjalne, mobilne restauracje na kółkach, serwujące wspaniałe i różnorodne dania zawitają po raz pierwszy na Piknik nad Odrą. Podczas Festiwalu Foodtrucków Będziemy mogli spróbować pysznego, różnorodnego i przede wszystkim zdrowego jedzenia. W specjalnie utworzonej strefie będziemy mogli zasmakować specjałów z blisko 20 samochodów z całego kraju.

FESTIWAL PIWA – Pyszne, różnorodne jedzenie nie mogłoby się obyć bez dobrego, rzemieślniczego piwa. Określenie piwo rzemieślnicze jest często traktowane jako synonim piwa dobrego, stąd w specjalnie przygotowanej strefie skosztować będzie można tego złotego trunku z rzemieślniczych, regionalnych browarów łączących tradycje z nowoczesności. Piwo rzemieślnicze warzone jest według autorskich receptur w oparciu o naturalne procesy, bez przyśpieszania i bez pozbawiania go najważniejszych właściwości.


Data: 13 maj – 14 maj 2017
Miejsce: Wały Chrobrego w Szczecinie


http://www.pikniknadodra.pl/

email: targi@zart.plRedakcja serwisu Hotelinfo24.pl nie odpowiada za treść wpisów
dodanych przez firmy i osoby trzecie.

Festiwal Turystyki i Czasu Wolnego FREE TIME ...więcej»

"Prawdopodobnie" ... z tego co widziałem to Golden Tulip...

2018-03-06, 10:02:29 ~Paul VD

Warszawa a szczególnie Praga potrzebowała inwestycji...

2018-02-19, 19:49:28 ~klara

Świetna inicjatywa, podpisuję się obiema rękami. Dzieci...

2018-01-24, 16:51:44 ~anita

Jakie blisko 700 000 skoro nawet nie było pół miliona...

2018-01-16, 13:49:40 ~Brzeski

Koneser dla mieszkańców Pragi i nie tylko to wielka...

2018-01-14, 15:14:12 ~smakosz

Więcej o Dolinie Psarki można znaleźć na...

2018-01-09, 19:03:15 ~Michał

Dziękujemy firmie Kotaniec za owocną współpracę:)...

2017-11-17, 13:13:59 ~Hurtum.pl

Koneser to niewątpliwie naprawdę wielki sukces Pragi i...

2017-10-26, 21:44:33 ~zdrowy

Muzeum polskiej wódki w Koneserze to będzie na prawdę duża...

2017-09-21, 17:48:53 ~Mądrala

stat4u

Copyright ©2015 Hotelinfo24.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone

O PORTALU | REGULAMIN SERWISU | REKLAMA W PORTALU  | KONTAKT

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgode na używanie cookie.  Więcej informacji