Niedziela 17 Grudzień 2017

redakcja@hotelinfo24.pl | Reklama w serwisie

Strona główna » ciekawostki » Śląski Lech Coaster najlepszy w Europie!

Ciekawostki


Śląski Lech Coaster najlepszy w Europie!


Dodano: 2017-10-05

Drukuj

WyślijLech Coaster - Legendia (fot. tmr.sk)


W poniedziałek 25 września br., odbyła się europejska gala EAS – European Amusement Show w Berlinie, w której udział wzięli przedstawiciele śląskiego parku tematycznego Legendia Śląskie Wesołe Miasteczko. Podczas tego wydarzenia IAAPA (International Asossiation Amusements Park) uhonorowało śląskiego Lech Coastera nagrodą w kategorii Best New Coasters 2017. Atrakcja, którą Legendia udostępniła dla swoich gości 1 lipca 2017 roku zdobyła zaszczytne 2. miejsce i tym samym umocniła swoją pozycję w czołówce europejskich coasterów.

- Ta nagroda to dla nas bardzo duże wyróżnienie i docenienie pracy, jaką zespół Legendii włożył nie tylko w techniczne przygotowanie atrakcji holenderskiego producenta, firmy Vekoma, ale również świetnie dobranej tematyzacji i precyzyjnego połączenia tych elementów na etapie budowy urządzenia – mówi Paweł Cebula, dyrektor Legendii Śląskiego Wesołego Miasteczka.

Czytaj dalej


REKLAMA
Jak podkreśla dyrektor Legendii proces zmian w śląskim parku tematycznym nie został jeszcze zakończony, ale już od tego sezonu zarówno mieszkańcy województwa śląskiego i całej Polski, jak również zagraniczni goście mogą cieszyć się nową jakością najstarszego wesołego miasteczka w
naszym kraju. Nowe alejki, oświetlenie, nowy system nagłośnienia oraz najważniejsze – zmodernizowane urządzenia z nową tematyką - oto co wyróżnia dziś Legendię Śląskie Wesołe Miasteczko.


Lech Coaster - Legendia (fot. tmr.sk)

Na kolej
ne lata zespołowi pracującemu nad zmianą Śląskiego Wesołego Miasteczka w największy w Polsce tematyczny park rozrywki (Theme Park)  przyświeca cel przekazania w każdej atrakcji legendy, baśni lub opowiadania i wzmocnienia tym samym tematyzacji całego parku. Zaś poniedziałkowa nagroda udowadnia, że sama Legendia to zupełnie nowa jakość, proponująca każdemu Polakowi wysokie standardy docenione w Europie. Co więcej, to całodniowa zabawa w bardzo korzystnej cenie.

Julius Vinter, dyrektor generalny Tatry Mountain Resorts w Polsce – głównego inwestora Legendii Śląskiego Wesołego Miasteczka – podkreśla, że otwarty tego lata Lech Coaster jest wizytówką zmiany i nowej jakości w śląskim parku rozrywki. - Lech Coaster to atrakcja, z której każdy Polak powinien przynajmniej raz w życiu skorzystać.  To niesamowite emocje, ale również piękna historia o powstaniu państwa polskiego pokazana w tematyce i otoczeniu atrakcji. Naszym gościom gwarantujemy jednak, że na tym nie poprzestaniemy, bo już na kolejny sezon przygotowywany jest nowy hit – podkreśla Vinter. Chodzi oczywiście o Bazyliszka – atrakcję rodzinną typu interactive dark ride. – Hit przyszłego sezonu, powstający właśnie w naszym parku, również został ukierunkowany na bardzo ciekawą tematykę i jesteśmy pewni, że z powodzeniem spełni oczekiwania naszych gości - zapewnia Paweł Cebula.

A tak prezentuje się pierwsza trójka coasterów nagrodzonych w tym roku w Berlinie:

1. Red Force – Ferrari Land (Spain)
2. Lech Coaster – Legendia (Poland)
3. Star Trek: Operation Enterprise – Movie Park Germany ( Germany)

(fot. tmr.sk)

Lech Coaster nie bez powodu znalazł się w pierwszej trójce europejskich gigantów spod znaku ekstremalnej rozrywki. Jego parametry robią wrażenie: 104 sekundy jazdy, 908 m długości toru, wysokość 40 m, 4 inwersje i przede wszystkim prędkość blisko 100 km/h. Przejazd poprzedza multimedialne preshow, które wprowadza w historię o Lechu i legendarnych początkach państwa polskiego.


***
IAAPA (Asossiation Amusements Park)
, to największe międzynarodowe stowarzyszenie zrzeszające stacjonarne parki rozrywki z całego świata. Powstało ono już w 1918 roku i stawia sobie za cel pomoc członkom stowarzyszenia w poprawie efektywności ich pracy przy jednoczesnym zachowaniu najwyższych standardów.  Stowarzyszenie w chwili obecnej reprezentuje interesy ponad 4 tysięcy dostawców urządzeń, ale także właścicieli obiektów i indywidualnych członków z blisko 100 krajów.

EAS (European Amusement Show) to coroczne, jedne z największych na świecie i zarazem największe w Europie targi branżowe dedykowane przemysłowi rozrywkowemu. Podczas wydarzenia spotykają się operatorzy, dostawcy, producenci, inwestorzy i developerzy z całego świata. Tegoroczna edycja zawitała do Berlina (wcześniej targi odbywały się m.in. w Barcelonie i Goeteborgu), a jej nieodłącznym elementem jest gala, podczas której wyróżniane są najlepsze urządzenia rozrywkowe i atrakcje, zaś przyznawane nagrody należą do najbardziej prestiżowych w branży.

Tatry mountain resorts, a.s. (TMR) jest największym podmiotem w dziedzinie turystyki w Europie Środkowej i Wschodniej. Firma jest właścicielem i prowadzi atrakcyjne ośrodki górskie, parki rozrywki, hotele, restauracje i sklepy oraz oferuje usługi sportowe. W Tatrach Niskich do TMR należy ośrodek Jasná Nízke Tatry oraz hotele Wellness hotel Grand Jasná, Boutique Hotel Tri studničky, Chalets Jasná De Luxe, Hotel Srdiečko oraz Hotel Rotunda.. TMR jest również właścicielem Aquaparku Tatralandia – największego słowackiego termalnego parku wodnego czynnego przez cały rok. W Tatralandii znajduje się tzw. Tropical Paradise – tropikalna hala z wodą morską oraz wodny Fun Park, aquapark oferuje zakwaterowanie w bungalowach i apartamentach Holiday Village Tatralandia. W Tatrach Wysokich spółka TMR prowadzi ośrodek narciarski Vysoké Tatry w miejcowościach Tatranská Lomnica, Starý Smokovec oraz jest współzarządcą ośrodka Štrbské Pleso. Ponadto w posiadaniu TMR są zabytkowe hotele w Tatrach Wysokich: Grandhotel Praha Tatranská Lomnica i Grandhotel Starý Smokovec, a także Hotel FIS Štrbské Pleso oraz górski hotel Hrebienok. Do TMR należy 9,5% akcji spółki Melida, a.s., która wynajmuje i zarządza ośrodkiem narciarskim Špindlerův Mlýn w Czechach. W Polsce TMR jest właścicielem 97% udziałów w Szczyrkowskim Ośrodku Narciarskim oraz 75% udziałów w spółce zarządzającej Śląskim Wesołym Miasteczkiem, a także 7,3% udziałów w projekcie rozrywkowo-edukacyjnym prowadzonym za pośrednictwem spółki Korona Ziemi Sp. z.o.o. Ponadto TMR wynajmuje innym podmiotom hotele Slovakia, Kosodrevina, Liptov, Ski&Fun Záhradky i Bungalovy. Do końca roku 2015 spółka zainwestowała w rozwój i modernizację powyższych ośrodków prawie 206 mln €. Akcje spółki TMR można kupić na trzech europejskich Giełdach Papierów Wartościowych – w Bratysławie, Pradze i w Warszawie.


Źródło: TMR.sk – 29.09.2017


Komentarze:

Ponad 216 milionów złotych na pomorskie szlaki rowerowe, kajakowe i żeglarskie ...więcej»

Bieszczadzka Kolejka Leśna znowu pobiła rekord! ...więcej»

Rozszerza się siatka połączeń z Portu Lotniczego Olsztyn-Mazury ...więcej»

Zamek w Mosznej wśród najlepszych europejskich zamków! ...więcej»

LOT poleci z Rzeszowa do Newark i Tel Awiwu ...więcej»

Przed nami Wielka Pętla Izerska 2016 ...więcej»

Polska zobacz więcej ...więcej»

Miasteczko plażowe powraca do Świnoujścia ...więcej»

Płać i korzystaj - wizerunek Polaków zagranicą ...więcej»

Działają na rzecz reaktywacji wodnego Szlaku Królewskiego ...więcej»

Dziękujemy firmie Kotaniec za owocną współpracę:)...

2017-11-17, 13:13:59 ~Hurtum.pl

Koneser to niewątpliwie naprawdę wielki sukces Pragi i...

2017-10-26, 21:44:33 ~zdrowy

Muzeum polskiej wódki w Koneserze to będzie na prawdę duża...

2017-09-21, 17:48:53 ~Mądrala

....Kosmetyki toaletowe marki Hermes są w Polsce tylko w...

2017-09-21, 13:38:15 ~MPH

Muzeum w Koneserze to wspaniały ukłon wykonawców w stronę...

2017-08-27, 18:22:27 ~Marek

Koneser to dla Pragi bardzo duża szansa. Jego komercyjna...

2017-08-25, 21:10:09 ~makler

Z takim wyrokiem się zgadzam ALE jest inny problem -...

2017-08-23, 09:19:19 ~TU... .

Koneser będzie miał naprawdę bogatą ofertę zarówno...

2017-05-28, 14:23:48 ~smakosz

Polecamy również przewodniki Stayfolonger na stronach...

2017-05-24, 16:28:23 ~Agata

stat4u

Copyright ©2015 Hotelinfo24.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone

O PORTALU | REGULAMIN SERWISU | REKLAMA W PORTALU  | KONTAKT

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgode na używanie cookie.  Więcej informacji