Środa 26 Kwiecień 2017

redakcja@hotelinfo24.pl | Reklama w serwisie

Nowy użytkownik »

Przypomnij hasło »

Strona główna » Baza wiedzy i testy

Baza wiedzy i testy


Test dla hotelarzy 12 - Technik hotelarstwa

     Zadanie 1. Który element marketingu-mix zastosował hotel "X" zawierając umowę partnerską z biurem podróży?A. ProduktB. CenęC. DystrybucjęD. Promocję.Zadanie 2. Które działania... więcej»

Test dla hotelarzy 11 - Technik hotelarstwa

Zadanie 1. Turystyka wyjazdowa obejmuje:A. podróże mieszkańców po własnym kraju.B. wyjazdy mieszkańców danego kraju poza jego granice.C. przyjazdy do kraju osób stale mieszkających poza nim.D. wyjazdy w celu... więcej»

Testa dla hotelarzy 10 - Technik hotelarstwa

1. Turystyka krajowa obejmuje:A. podróże mieszkańców po terytorium własnego kraju.B. wyjazdy mieszkańców danego kraju poza jego granice.C. wyjazdy osób stale mieszkających w kraju w celu podjęcia pracy.D. podróże... więcej»

Analiza SWOT i strategia marketingowa hotelu

Określenie podstawy wyboru strategii marketingowej hotelu, a więc zespołu działań prowadzących do osiągnięcia jego podstawowych celów rynkowych w żądanym czasie, wymaga zebrania i przedstawienia w uporządkowany sposób... więcej»

Test 3 - Technik obsługi turystycznej

1. Regiony turystyczne w obrębie polskiego wybrzeża to:A. Żuławy Wiślane, Kujawy i Podlasie.B. Karpaty, Pojezierze Mazurskie.C. Pobrzeże Szczecińskie, Koszalińskie, Gdańskie.D. Kujawy, Pobrzeże Bałtyckie.2. Formą... więcej»

Test dla hotelarzy 9 - Technik hotelarstwa

    1. W restauracji hotelowej hotelu Wenus, część potraw przygotowywano w obecności gości, wykorzystując wózek kelnerski. Jaką metodę obsługi zastosowano?A. Francuską.B. Rosyjską.C. Angielską.D.... więcej»

Standardowe procedury check in i check out w hotelu

STANDARDOWA PROCEDURA ZAMELDOWANIA - CHECK IN 1. Uprzejme powitanie gości.2. Zapytanie gości, czy była dokonana rezerwacja.3. Zapytanie gości o nazwisko na jakie była dokonana rezerwacja.4. Sprawdzenie rezerwacji w... więcej»

Test dla hotelarzy 8 - Technik hotelarstwa

   1. Głównym celem tej turystyki jest zwiększenie efektywności pracy, jest ona również nagrodą za osiągnięte wyniki i realizację zadań. Chodzi o turystykę:A. biznesową.B. motywacyjną.C. kulturalną.D.... więcej»

Test dla hotelarzy 7 - Technik hotelarstwa

1. Dostawę posiłków m.in. dla uczestników konferencji lub podróżnych w samolocie określa się terminem:A. cabotageB. cateringC. room serviceD. charter.2. Room service to:A. kompleksowa obsługa gościa... więcej»

Historia hotelarstwa na świecie - cz. 1 Dawno, dawno temu...

„Nie można gruntownie zrozumieć żadnej nauki bez poznania jej historii” – August Comte Hotelarstwo jak niewiele przemysłów ma bogatą historię i wciąż nie odkrytą jeszcze przyszłość. Kiedy... więcej»

Ernest Henderson – człowiek, który stworzył Sheratona

Jedni nazywali go barbarzyńcą, kiedy przejmował słynne hotele i zmieniał ich nazwy. Inni z kolei okrzyknęli „doktorem hoteli”, gdy skutecznie wyciągał na prostą kolejne obiekty. Mówiono o nim... więcej»

Test dla hotelarzy 6 – Technik hotelarstwa

1. Weryfikacji rodzaju i kategorii hoteli i moteli  dokonuje się nie rzadziej niż: A. co rokuB. co 2 lataC. co 3 lataD. co 5 lat2. Dźwigi osobowe muszą być zainstalowane w hotelu 5*, gdy posiada on:A. powyżej 5... więcej»

Hotelowi goście - zagadka umysłowa

Cechą dobrego hotelarza jest spostrzegawczość, dobra pamięć, szybka orientacja oraz umiejętność logicznego rozumowania i zwięzłego formułowania wniosków. Dlatego tym razem przygotowaliśmy zagadkę umysłową, która... więcej»

Egzamin praktyczny 1 - Technik hotelarstwa

Polecenie do zadania Pan Jan Nowak ze Szczecina złożył pisemne zamówienie na usługi hotelu (zgodnie z zamówieniem - Załącznik 1). W wyznaczonym terminie na jego zaproszenie do hotelu przyjechał gość... więcej»

Test dla hotelarzy 5 – Technik hotelarstwa

1. Turystyka krajowa obejmuje: a) podróże mieszkańców po własnym krajub) wyjazdy mieszkańców danego kraju poza jego granicec) przyjazdy do kraju osób stale mieszkających poza nimd) podróże mieszkańców danego kraju do... więcej»

Test 2 - Technik obsługi turystycznej

1. Które z wymienionych zadań przypiszesz Polskiej Organizacji Turystycznej?A. kształtowanie polityki państwa w zakresie turystykiB. przygotowywanie rozwiązań prawnych, ochrona praw konsumentaC. inicjowanie i... więcej»

Hotelarstwo - ogółem o wszystkim

Hotelarstwo? Jedni pomyślą „hotele”, inni natomiast - zafascynowani tą dziedziną, tematami lub samym funkcjonowaniem całego systemu stwierdzą „moje życie!”.Teoretycznie termin hotelarstwo... więcej»

Hotelarstwo - zawód z przyszłością

W dzisiejszych czasach wielu młodych ludzi zastanawia się nad wyborem zawodu dla siebie. Jak wiadomo nie każdy chce pracować w korporacji, czy też w pogoni za pieniądzem szukać szczęścia poza granicami kraju.... więcej»

Psychologia drogą do sukcesu

Światowa Organizacja Turystyki (UNWTO) definiuję turystykę, jako ogół czynności osób, które podróżują i przebywają w celach wypoczynkowych, służbowych lub innych nie dłużej niż rok bez przerwy poza swoim codziennym... więcej»

Test 1 - Technik obsługi turystycznej

1. Plac Czerwony przedstawiony na zdjęciu to jedna z atrakcji turystycznych:A. ParyżaB. MoskwyC. WilnaD. Berlina2. Babiogórski Park Narodowy uznany jest przez UNESCO za:A. Światowy rezerwat biosferyB. Jedyny park... więcej»

Filozofia korporacji hotelowej na przykładach

Filozofia korporacyjna obejmuje wartości organizacji, jak etyka, moralność, sprawiedliwość i równość. Nowy paradygmat w hotelarstwie korporacyjnym jest przejściem od uwydatniania  produkcyjnego aspektu naszego... więcej»

Pokój hotelowy - definicja, rodzaje, wyposażenie

Pokoje w hotelu dzielą się na różne rodzaje. Najczęściej spotykane są jedno lub dwuosobowe i takie  również zamawiają podczas rezerwacji goście hotelowi. Jednak nie każdy z gości umie rozróżnić już pokoje dbl od... więcej»

« (1) 2 3 »

Test dla hotelarzy 8 - Technik hotelarstwa ...więcej»

Poważnie myślisz o swojej karierze w hotelowej sprzedaży? Oto dziesięć rekomendacji ...więcej»

Hotelarstwo - zawód z przyszłością ...więcej»

Test dla hotelarzy 12 - Technik hotelarstwa ...więcej»

Hotelarstwo - ogółem o wszystkim ...więcej»

Te gofry są niesamowite mają charakter i swoją tradycje. Co...

2017-04-10, 09:41:19 ~Monika

Przecież IHG sprzedało Hiltonowi budynek gdzie mieści się...

2017-03-22, 14:59:51 ~Maciekk

Koneser i pomysł na Muzeum Polskiej Wódki to naprawdę...

2017-03-20, 20:39:44 ~mlody022

Bardzo potrzebna i słuszna inicjatywa:)

2017-03-16, 20:31:48 ~Hanna Burno

No dobrze, że wstawili okna i zrobili elewację. Jakoś to...

2017-03-15, 13:17:31 ~M

lepiej póżno niż wcale-myślenie ma przyszłość!

2017-02-07, 18:07:51 ~rympał

Byłem tam z żoną 04.01.2017 r , coś wspaniałego , długo nie...

2017-01-29, 14:05:23 ~pasek

Z przyjemnością czytam i podziwiam zmiany zachodzące na...

2017-01-25, 22:55:32 ~Student

Ten Hotel w Kościelisku zdecydowanie daje radę. Z czystym...

2016-12-28, 00:09:29 ~sin

stat4u

Copyright ©2015 Hotelinfo24.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone

O PORTALU | REGULAMIN SERWISU | REKLAMA W PORTALU  | KONTAKT

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgode na używanie cookie.  Więcej informacji